تازه های سایت

22. دى 1396 - 21:29
شهروندان فلسطینی با برگزاری راهپیمایی در مناطق مختلف کرانه باختری و نوار غزه، بار دیگر تصمیم شوم رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس را محکوم کردند.

به گزارش کوثرخبر،

تظاهرات فلسطینیان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، هزاران نفر از شهروندان فلسطینی بعد از نماز جمعه در راهپیمایی‌های خشم علیه تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس، شرکت کردند.

بر اساس این گزارش، این تظاهرات‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری، قدس اشغالی، و نوار غزه برگزار شد.

از سوی دیگر هزاران شهروند فلسطینی بعد از ظهر امروز پیکر شهید علی قینو را که روز گذشته در ورودی نابلس به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید، تشییع کردند.

درگیری‌های شدیدی بین شهروندان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی در شهرک بیتا در جنوب نابلس به وقوع پیوست و گروهی از شهرک‌نشینان نیز به منازل شهروندان فلسطینی در روستای بورین حمله کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی به منظور متفرق کردن تظاهرات کنندگان آن‌ها را با گلوله‌های جنگی، مشقی و بمب‌های اشک‌آور هدف قرار دادند.

همچنین بعد از مشارکت صدها شهروند فلسطینی در راهپیمایی حمایت از قدس اشغالی و مخالفت با تصمیم ترامپ در گذرگاه "بیت ایل" در شمال شرق رام‌الله، درگیری‌هایی بین آن‌ها و نظامیان صهیونیست به وقوع پیوست.

از سوی دیگر نظامیان صهیونیست راهپیمایی شهروندان فلسطینی در شهر الخلیل را سرکوب کردند و تظاهرات کنندگان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین راهپیمایی شهروندان فلسطینی به سمت قبة راحیل در شمال بیت لحم را با استفاده از گلوله‌های مشقی و گازهای اشک‌اور، سرکوب و شماری از مسئولان جنبش فتح را دستگیر کردند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که 43 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست یا بر اثر استشمام گازهای اشک‌آور در کرانه باختری زخمی شده‌اند.

همچنین شماری از شهروندان غزه نیز امروز به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست و یا بر اثر استشمام گازهای اشک‌آور زخمی شده‌اند.

رژیم صهیونیستی از بیم ششمین جمعه خشم فلسطینیان، از روز گذشته حالت آماده باش نظامیان خود در کرانه باختری را افزایش داد و 5000  نیروی ذخیره خود را فراخواند.

ترامپ روز چهارشنبه 15 آذر ماه قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

با شهادت دو جوان فلسطینی در روز پنجشنبه شمار شهدای فلسطین از لحظه تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس تاکنون، به  18 نفر رسیده است.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور