تازه های سایت

18. تير 1396 - 9:34
کارشناس آی سی تی گفت: این روزها با توسعه فناوری آی تی و آی سی تی و ایجاد کسب و کار و توسعه اشتغال در شرکت های دانش بنیان می توان خلع وارد بر اشتغالزایی را از بین برد.

به گزارش کوثرخبر، طاهر جعفری کارشناس آی تی اظهار کرد: با پیشرفت و توسعه فناوری اطلاعات در سطح جهان و بطبع ایران اسلامی اقدامات تاثیر گذاری در راستای توسعه کسب و کار و اشتغالزایی انجام یافته است.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان و بخشی از اعمال مرتبط با ادارات و ارگان ها که در عملیاتی کردن آی سی تی موثر عمل می کنند نخستین گام ها را در توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال برداشته اند.

جعفری گفت: در حال حاضر برای توسعه این امر و برنامه‌ ریزی برای اشتغال فراگیر 90 هزار شغل در سطح کشور تمهیداتی اتخاذ شده است که الزام عملکرد مسئولین و همچنین فعالیت های بیش از پیش شرکت های دانش بنیان در این حوزه را می طلبد.

وی خاطر نشان کرد: جوانان فارغ التحصیل رشته آی سی تی از دانشگاه های استان اردبیل ظرفیت اشتغالزایی در حوزه فناوری اطلاعات را دو چندان می کند ولی عدم وجود شرکت های دانش بنیان یا به عبارتی اقلیت اینگونه شرکت ها و فعالیت اندک در این زمینه ظرفیت های بلقوه این استان را از بین برده است.

این کارشناس افزود: با وجود اینکه این روزها با توسعه فناوری آی تی و آی سی تی و ایجاد کسب و کار و توسعه اشتغال در شرکت های دانش بنیان می توان خلع وارد بر اشتغالزایی را از بین برد ولی ظاهراً عدم توجه به مسئله اشتغالزایی و رفع بیکاری در جامعه از سوی دولتمردان قصه درازی دارد.

طاهر جعفری کارشناس حوزه آی تی اظهار کرد: به نظر می‌رسد ما در استان نتوانستیم از این ظرفیت‌ها استفاده خوبی داشته باشیم، تعامل بین دولت و شرکت های دانش بنیان و همینطور بخش های خصوصی ما را در ایجاد کسب و کار موفق خواهد کرد.

وی ابراز کرد: اشتغال در این حوزه از طریق شرکت‌های دانش بنیان بسیار مهم بوده و لازم است مسئولین امر مقدمات لازم در این خصوص را فراهم کنند.

این کارشناس آی تی خاطر نشان کرد: از آنجایی که نیروی انسانی کشور ما در زمینه اقتصاد دانش بنیان شرایط مناسبی دارد و خروجی‌های مناسب پژوهشی کشور در بالا بودن سطح رتبه‌بندی کشور در دانش‌های روز دنیا موثر واقع شده، لازم است سایر بسترهای لازم برای ظرفیت‌های داخلی کشور فراهم شود.

جعفری در پایان گفت: نوآوری، ریسک‌پذیری، دارای پشتکار و خلاق بودن دانش آموزان از دوران دبستان تا فارغ التحصیلی صد در صد بیشتر و بهتر از حفظ کردن و امتحان دادن جواب خواهد داد، نظام آموزشی ما می بایست در تربیت دانش آموزان دبستانی سرمایه گذاری کرده و در فارغ التحصیلی از آن بهره برداری کند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی