تازه های سایت

21. دى 1395 - 11:16
رژیم سعودی در ادامه فرافکنی و طرح ادعاهای واهی خود علیه ایران یک شهروند عربستانی را به‌اتهام تأسیس یک شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای علیه عربستان و ادعای تماس با ایران به شش سال زندان محکوم کرد.

به گزارش کوثرخبر، به نقل از خبرگزاری آلمان، دادگاه کیفری عربستان روز دوشنبه یک شهروند عربستانی را به‌ادعای تماس با ایران و تأسیس شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای "امة واحده"، به شش سال زندان همراه با ممنوعیت سفر به خارج از عربستان محکوم کرد.

دادگاه در حکم بدوی خود مدعی شده است: "محکومیت این فرد (که نامش فاش نشده است) درخصوص تماس با تعدادی از مجرمین در خارج از کشور برای درخواست کمک از آنها علیه دولت عربستان، سفر به کشور ایران بعد از مصاحبه با کنسول این کشور و دریافت روادید ورود به این کشور و دیدارش با یکی از مراجع شیعه در آنجا و طرح ایده "خلافت اسلامی" به این مرجع و درخواست از این مرجع برای کمک به وی در این زمینه و نیز آگاهی از رفتن فرزندانش به یمن برای شرکت در نبردها در آنجا و اطلاع ندادن این مسئله به مراجع امنیتی ثابت شده است".

دادگاه سعودی در حکم بدوی خود این شهروند عربستان را به‌خاطر "تأسیس یک شبکه ماهواره‌ای و حمایت مالی شخصی خود با هدف اقدام علیه عربستان و ارسال بیانیه‌های تحریک آمیز علیه این کشور از طریق شبکه‌های اجتماعی" محکوم کرد و افزود: "این بیانیه‌ها حاوی مکان و تاریخ شورش علیه عربستان با هدف فتنه انگیزی و برهم زدن بافت اجتماعی و انسجام ملی و تماس با شماری از جوانان وابسته به گروه (حزب التجدید در فلسطین) برای بازنگری در متون خصمانه‌ای که قصد پخش آنها از شبکه تلویزیونی خودش را داشته، بوده است.

دادگاه این فرد را به شش سال زندان از زمان بازداشت و پرداخت سه هزار ریال سعودی غرامت و ممنوعیت از سفر شش‌ساله به خارج ــ بعد از پایان دوران زندان ــ محکوم کرد.

انتهای پیام/*

نظرات کاربران

لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال