تازه های سایت

22. اسفند 1396 - 22:44
رئیس محیط‌ زیست کوثر خبر داد؛
پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی در گیوی
رئیس محیط‌ زیست کوثر از شروع طرح زیست‌محیطی با عنوان نه به کیسه‌های پلاستیکی در میان شهروندان شهر گیوی خبر داد.

به گزارش کوثرخبر، مهدی کسائی در حاشیه پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی در گفت‌وگو با خبرنگار کوثرخبر اظهار کرد: فرهنگسازی و آموزش شهروندان در خصوص  مضرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و معضلات وارد شدن پلاستیک به طبیعت از جمله اهداف این طرح است.  

وی افزود: در این پویش تلاش می‌شود مردم را به سمتی هدایت کرد تا در زمان خرید به صورت آگاهانه از فروشنده کیسه پلاستیکی دریافت نکنند و از کیسه پارچه‌ای یا شیوه‌های دیگر استفاده کنند.

رئیس محیط زیست شهرستان کوثر گفت: در کمپین نه به کیسه‌های پلاستیکی طرح تشویقی 3 درصد تخفیف برای خرید با کیسه‌های پارچه ی در نظر گرفته شده است.

کسائی همچنین در حاشیه برنامه درختکاری گفت: خوشبختانه در سال 96 برنامه‌های متعددی توسط انجمن زیست گیوی با همکاری حفاظت محیط زیست کوثر در این شهرستان برگزار شده است که می‌توان به برنامه‌ پاکسازی‌های مناطق مختلف، کمپین نه به کیسه‌های پلاستیکی،برگزاری مناسبت‌های زیست محیطی و امور مرتبط با ارتقای آگاهی عمومی و فرهنگ زیست محیطی در بین شهروندان شهر گیوی و اهالی شهرستان اشاره کرد.

وی افزود: بیشتر افراد جامعه از اهمیت درخت و درختکاری آگاه هستند با این حال تشویق مردم به ویژه جوانان و نوجوانان به غرس و نگهداری از نهال‌های کاشته شده، فضای بهتری را برای آیندگان رقم خواهد زد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی