تازه های سایت

19. اسفند 1396 - 23:03
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل خبر داد؛
تیمار یک راس بز کوهی در کلینیک حیات وحش استان اردبیل
نویسنده: 
میلاد عسگری
یک راس بز کوهی که در اثر برخورد خودروهای عبوری در منطقه شکار ممنوع مشکول شهرستان کوثر دچار آسیب دیدگی شدید از ناحیه پای راست شده بود، در کلینیک تخصصی حیات وحش اداره محیط زیست اردبیل مورد مداوا قرار گرفت.

به گزارش کوثرخبر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل با اعلام این خبر گفت: این بز کوهی در جاده اردبیل _ سرچم و در محدوده منطقه شکار ممنوع مشکول در اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس دچار شکستگی شدید از ناحیه پای راست شده بود که ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال و کوثر به محض اطلاع از موضوع، ضمن حضور در محل حادثه، حیوان مذکور را به کلینیک تخصصی حیات وحش اردبیل منتقل کردند.

رامین جمشیدی افزود: با توجه به خردشدگی استخوان پای راست، قطع شدن تاندون‌ها و رگ‌های خونی و وجود برخی جراحات دیگر در قسمت های مختلف بدن حیوان، این بز کوهی توسط دامپزشک اداره نظارت بر امور حیات وحش استان جراحی و پای راست حیوان از ناحیه زانو قطع شد.

جمشیدی با اشاره به اقدامات و تلاش های صورت گرفته در این خصوص اظهار داشت: وضعیت عمومی این حیوان تاحدودی بهبود یافته و نگهداری و تیمار از آن تا زمان بهبودی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه