تازه های سایت

19. اسفند 1396 - 9:31
دادستان عمومی و انقلاب كوثرگفت: به استناد مواد 11 و 12 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز مصوب 90/06/07 واردكنندگان، توزيع كنندگان، توليد كنندگان غير مجاز و استفاده كنندگان از مواد محترقه غير استاندارد، شامل عنوان مجرمانه بوده و قابل تعقيب كيفري هستند.

به گزارش کوثرخبر، محمد حسين رسول زاده طي گفتگوي اختصاصي با خبرنگار کوثرخبر در خصوص برخورد قانوني با فروشندگان مواد محترقه غير مجاز در آستانه چهارشنبه سوري (چهارشنبه آخر سال) اظهار كرد: به استناد مواد 11 و 12 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز مصوب 90/06/07 واردكنندگان، توزيع كنندگان، توليد كنندگان غير مجاز و استفاده كنندگان از مواد محترقه غير استاندارد، شامل عنوان مجرمانه بوده و قابل تعقيب كيفري هستند.

وي در ادامه خاطر نشان كرد: همچنين در صورتي كه اقدامات اين افراد موجب اخلال در نظم جامعه و آسايش  و آرامش عمومي گردد به مجازات حبس از سه ماه تا يكسال و تا 74 ضربه شلاق محكوم خواهند شد.

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان كوثر افزود: در سالهاي گذشته عناصر فرصت طلب با ورود مواد محترقه غير مجاز و غير استاندارد به داخل كشور، سعي در وارد كردن لطمات جسمي و روحي به پيكر جامعه را داشته اند؛ ايجاد ناهنجاري در جامعه از مهمترين اهداف دشمن از ورود اين اقدام به صورت قاچاق است، تا ضمن وارد كردن صدمات جسمي به بخشي از جامعه ايجاد رعب و وحشت كنند.

رسول زاده اضافه كرد: متاسفانه هر ساله در ايام چهارشنبه آخر سال و شب عيد، شاهد استفاده از اين مواد محترقه از سوي كودكان، نوجوانان  و جوانان هستيم كه به خاطر استفاده از اين اقدام به ويژه نشان دادن گوشه هايي از اتفاقات تلخ سالهاي گذشته مانع بزرگي در مقابل اقدامات سودجويان اينگونه اقلام خواهد بود.

عضو شورای تامین شهرستان کوثر بابیان اینکه فرزندان ملتی که مواد محترقه را می سازند از هیچ کدام از  این مواد استفاده نمی کنند افزود: در این راستا والدین باید فرزندان خود را نصیحت کنند که از این راه دوری کرده و باعث آزار و اذیت دیگران نیز نشوند.

وي با بيان اينكه دستگاههاي قضايي با افراد سودجو در ايام چهارشنبه آخر سال برخورد قانوني خواهند كرد افزود: با تلاش انجام يافته و هماهنگي كامل بين دستگاههاي قضايي، انتظامي و امنيتي و بهره گيري از نيروهاي سپاه و بسيج، خوشبختانه شاهد وضعيت مطلوبي در حوزه شهرستان كوثر هستيم.

دادستان عمومي و انقلاب شهرستان كوثر در پايان گفت: عزم دادستاني شهرستان كوثر در برخورد با متخلفان جدي است و تلاش داريم با برنامه ريزي هاي انجام يافته، طرح هاي موثري با همكاري دستگاههاي مرتبط به مرحله اجرا گذاشته شود تا شهروندان عزيز روز هاي پاياني سال را با سلامتي و امنيت خاطر سپري كنند.

انتهاي پیام/

 

نظرات کاربران

پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای