تازه های سایت

25. بهمن 1396 - 23:13
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: محیط بانان منطقه موفق به مشاهده و ثبت گونه کمیاب پرنده سنگ چشم خاکستری بزرگ در محدوده روستای کمق شهرستان کوثر شدند.

به گزارش کوثرخبر، مهدی کسائی گفت: محیط بانان این اداره حین گشت و کنترل در زیستگاه های روستای کمق از توابع بخش فیروز شهرستان کوثر موفق به مشاهده و ثبت پرنده کمیاب سنگ چشم خاکستری بزرگ شدند.

وی افزود: سنگ چشم خاکستری بزرگ به طول 25 سانتی‌متر؛ از همه سنگ چشم ها بزرگتر است و با پروبال سیاه و سفید و خاکستری شناخته می شود و از حشرات به ویژه سوسک ها همچنین پستانداران، پرندگان و خزندگان کوچک تغذیه می کند.

کسائی گفت: تصاویر تهیه شده از این پرنده مورد تایید پرنده شناسان کشوری بوده و در سایت ثبت پرندگان کمیاب ایران نیز درج شده است.

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر اضافه کرد: این پرنده روی بالاترین شاخه‌های درخت و یا تیر های تلفن می نشیند و از آنجا به پرندگان کوچک، موش، مارمولک و حشرات حمله می کند.

کسایی در پایان اظهار کرد: تصاویر تهیه شده از این پرنده مورد تایید پرنده شناسان کشوری بوده و در سایت ثبت پرندگان کمیاب ایران نیز درج گردیده است.

انتهای پیام/

مشاهده و ثبت گونه کمیاب پرنده سنگ چشم خاکستری در کوثر/تصاویر
مشاهده و ثبت گونه کمیاب پرنده سنگ چشم خاکستری در کوثر/تصاویر
مشاهده و ثبت گونه کمیاب پرنده سنگ چشم خاکستری در کوثر/تصاویر

نظرات کاربران

لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال