تازه های سایت

25. بهمن 1396 - 13:22
... در همین حال اندیشکده آمریکایی بروکینگز با انتشار تصویری از جنگنده ساقط شده اسرائیل، عنوان کرده که رویارویی اخیر در سوریه «رویارویی بین ایران و اسرائیل» بوده است.

به گزارش کوثرخبر، هشدار جدی سوریه به اسرائیل درباره تجاوز احتمالی به خاک این کشور مورد توجه بسیاری از رسانه های جهان قرار گرفته است.

 

 

خبرگزاری رویترز، فاکس نیوز، اسپوتنیک، دیلی استار، دیلی میل، جروزالم پست، اکسپرس تریبون، تایمز عمان و ... از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

 

 

در همین حال اندیشکده آمریکایی بروکینگز با انتشار تصویری از جنگنده ساقط شده اسرائیل، عنوان کرده که رویارویی اخیر در سوریه "رویارویی بین ایران و اسرائیل" بوده است.

 

 

رویترز در انعکاس این خبر تیتر زد: "دمشق درباره شگفتی های بیشتر در سوریه به اسرائیل هشدار داد"؛ تیتری که عناوین مشابه با آن در صدر اخبار بسیاری از رسانه های مطرح جهان قرار گرفته است.

 

 

براساس این گزارش ها، دمشق روز سه شنبه اعلام کرد، اسرائیل درصورت حمله مجدد به خاک سوریه با "اقدامات غافلگیرکننده" بیشتری مواجه خواهد شد.

 

 

رویترز می نویسد: این هشدار دمشق پس از آن مطرح شده که اخیرا شاهد شدیدترین شعله‌ور شدن برخوردها بین دو دشمن قدیمی طی 36 سال گذشته بوده ایم و نیروی دفاع هوایی سوریه در این رویارویی یک جنگنده پیشرفته اسرائیلی را سرنگون ساخت.

 

 

جنگنده F-16 اسرائیل روز شنبه و درحالی که از حمله به سوریه بازمی گشت در مناطق شمالی اسرائیل [سرزمین های اشغالی فلسطین] منهدم شد.

 

 

اسرائیل مدعی بود این جنگنده، مواضعی از سوریه را هدف قرار داده که یک پهپاد ساخت ایران از آنجا بلند شده و از مرزهای اسرائیل عبور کرده است.

 

 

پیشتر تایمز اسرائیل نوشته بود: ایران و سوریه «ادعاهای دروغ» درباره ورود پهپاد ایرانی به خاک اسرائیل [سرزمین های اشغالی] را تکذیب کردند.

 

 

رویترز افزود: ایران در جنگ داخلی تقریبا هفت ساله سوریه از "بشار اسد" رئیس جمهور این کشور حمایت می کند.

 

 

"ایمن سوسان" دستیار وزیر خارجه سوریه دراین‌باره تاکید کرد: کاملا مطمئن هستیم که متجاوز به‌شدت متعجب و شوکه خواهد شد زیرا او تصور می‌کرد این جنگ ــاین جنگ فرسایشی که سوریه چندین سال است درگیر آن است ــ موجب ناتوانی کشور در رویارویی با حملات شده است.

 

 

سوسان در خلال کنفرانس خبری که در دمشق برگزار شد افزود: به خواست خدا، هر زمانی که آن ها سعی کنند دوباره به سوریه حمله کنند با اقدامات غیرمنتظره بیشتری روبرو خواهند شد.

 

 

در ادمه این گزارش می خوانیم: F-16 سرنگون شده، نخستین جنگنده اسرائیل است که از سال 1982 (یعنی زمان جنگ لبنان) تاکنون تن به آتش دشمن داده است. دو سرنشین این جنگنده پس از بیرون پریدن از F-16 مجروح شده اما جان سالم به دربرده اند.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی