تازه های سایت

24. بهمن 1396 - 12:28
سخنگوی دولت گفت: سیاست‌های منطقه‌ای و موشکی کشورمان به کسی ربطی ندارد و دیگران حق مداخله در امورمان را ندارند.

به گزارش کوثرخبر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: راهپیمایی تماشایی با همان تعبیر رهبری، نشان دهنده این بود که مردم همچنان پای انقلابشان ایستاده‌اند.

سخنگوی دولت گفت: انقلاب اسلامی در بهمن 57 با ایدئولوژی متفاوت از لیبرال دموکراسی غرب و کمونیسم شرق با وجود مخالفت‌های قدرت‌های جهانی پیروز شد.

وی  افزود: جمهوری اسلامی با قدرت و توان دفاعی بازدارنده‌اش پرچمدار مبارزه با تروریسم داعش در منطقه شد.

نوبخت ادامه داد: با همه سختی های اقتصادی که مردم دارند، براساس گزارش بانک جهانی وضعیت توزیع درآمد و فاصله دهک‌ها به ویژه ضریب جینی نه تنها نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بهبود پیدا کرده بلکه در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا، روسیه، چین و ترکیه این ضریب جینی بهتر است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ کدام از اینها نفی واقعیت های موجود نیست و بیش از 3 میلیون بیکار داریم، بیان کرد:  همه مشکلات را قبول داریم اما می خواهیم بگوییم که نظام ما چنین جایگاهی دارد و حق است که مردم نظام شان را دوست بدارند.

نوبخت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره اینکه برخی منابع اعلام کردند که آلمان، فرانسه و انگلیس به درخواست رژیم صهیونیستی به رئیس جمهور کشورمان در مورد حضور منطقه ای و بحث موشکی هشدار داده اند، گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم اما سیاست های منطقه ای کشورمان به کسی ربطی ندارد و دیگران هم حق مداخله ندارند.  مگر ایران در امور دیگران دخالت کرده‌است.

وی ادامه داد: کسانی باید جوابگو باشند که با وجود فاصله هزاران کیلومتری از منطقه ما، اینجا آفتابی می شوند. ما در این منطقه با همسایگان منافع مشترک زیادی داریم. حرف‌های پوچ زیادی در 40 سال گذشته شنیده ایم این حرفها هم رویش!

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر رئیس جمهور برای برگزاری رفراندوم گفت: اسناد رئیس جمهور به اصل 59 قانون اساسی بود که نشان می‌دهد ما در مورد مسائل بزرگ از جمله اقتصاد می توانیم از نظرات مردم استفاده کنیم. این مساله از نقاط قوت و ظرفیت بزرگ قانونی اساسی ماست.

نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آقای منتظری دادستان اعلام کرده که وزارت اطلاعات همکاری لازم را در بحث مدیران دو تابعیتی ندارد، بیان کرد: وزارت اطلاعات نهایت همکاری را با قوه قضائیه دارد در این مورد هم هر چیزی که لازم بوده منعکس کند، انجام داده است.

وی  در پاسخ به سوالی درباره نرخ ارز اظهار کرد: با توجه به محاسبات که داریم نرخ دلار باید زیر 4 هزار تومان باشد سوال اینجاست که چه اتفاقی افتاده که نرخ دلار به مقدار کنونی رسیده است؟ دلیلش تقاضای کاذب است. افزایش فعلی نرخ دلار یک حباب است و باید بترکد. بانک مرکزی برنامه هایی دارد که به زودی اجرا می شود و تا به امروز بانک مرکزی بسیار تحمل کرده تا با ساز وکار رایج این ثبات ایجاد شود و قطعا این افزایش قیمت برای دولت قابل تحمل نیست.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات معاون بانک مرکزی مبنی بر این که بانک مرکزی سپرده های مردم در هیچ موسسه یا بانک حتی بانک های دولتی را تضمین نمی کند. بازار پول ما بانک ها هستند و بانک ها کاملا سپرده های مردم را در اختیار دارند و نظام بانکی بسیار مطمئن است. 

در حال تکمیل...

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی