تازه های سایت

19. بهمن 1396 - 13:48
امام جمعه کوثر در انتقاد شدید اللحن خود به مسئولان گفت: مسئولان به چه حقی تخصیص آب سد گیوی را از ۸۶ میلیون متر مکعب به ۲۰ میلیون کاهش داده اند، درحالی که اکثر قول های آنها برای مردم کوثر تا به این لحظه عملیاتی نشده است.

به گزارش کوثرخبر، حجت الاسلام والمسلمین بیگی طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر ضمن انتقاد شدید از عملکرد برخی از مسئولان امر گفت: تخصیص آب برای سد گیوی از سال ها پیش 86 میلیون متر مکعب تصویب شده بود که بعد ها به 76 میلیون متر مکعب تغییر یافت.

وی ادامه داد: آب پشت سد گیوی چندی پیش به 10 میلیون متر مکعب رسیده بود و قرار بود پس از 5 سال(با تخصیص این آب) به 76 میلیون متر مکعب برسد، اما این آمار نیز به طور مشکوکی تغییر یافته و به 49 میلیون متر مکعب رسید.

خطیب جمعه کوثر خاطر نشان کرد: اینک نیز طی تحرکاتی از سوی برخی از دستندرکاران امر، 49 میلیون متر مکعب تخصیص آب سد گیوی به 20 میلیون متر مکعب کاهش یافته است، مردم دیگر به این موضوع حساس ببوده و خواستار پاسخگویی مسئولان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی تصریح کرد: هر شخص حقیقی و یا حقوقی که پشت این مسئله است باید جوابگوی مردم باشد، مسئولان به چه حقی تخصیص آب سد گیوی را از ۸۶ میلیون متر مکعب به ۲۰ میلیون کاهش داده اند، درحالی که اکثر قولهای آنها تا به این لحظه عملیاتی نشده است.

پدر معنوی شهرستان کوثر ابراز کرد: مردم حق دارند در این خصوص مطالبه شفاف سازی از سوی مسئولان را مطرح کنند؛ مسببان این اقدام باید پاسخگو باشند، چرا که این اقدام در هر صورت خیانت به مردم منطقه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر افزود: شغل مردم شهرستان کوثر کشاورزی است و اگر آب کشاورزی نباشد بیکاری، مهاجرت، اعتیاد و دیگر معضلات اجتماعی و اقتصادی گریبان گیر مردم خواهد بود.

خطیب جمعه کوثر گفت: ایجاد و احداث کارخانجات و یا فعالیت های صنعتی و ... بهانه است، کدام کارخانه یا مرکز تولیدی را برای شهرستان کوثر رقم زدید که امروز به بهانه آن آب کشاورزان منطقه را کاهش می دهید؛ مردم کوثر کشاورز هستند و کشاورزان این منطقه آب را در حوزه آبیاری و تولید محصول خود استفاده می کنند و این خواسته بحق مردم منطقه می باشد.

 

انتهای پیام/

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی