تازه های سایت

18. بهمن 1396 - 21:42
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در برنامه آزمایش پهپاد در دربند مشکول کوثر از کنترل مناطق تحت مدیریت این منطقه شکار ممنون و دیگر مناطق استان با استفاده از روش های نوین خبر داد.

به گزارش کوثرخبر، محمد خداپرست عصر روز چهارشنبه در بازدید از منطقه شکار ممنوع مشکول اطهار کرد: با توجه به تاثیرات مثبت بکارگیری روش های نوین کنترل مناطق تحت مدیریت و زیستگاه ها با استفاده از سیستم هایی همچون دوربین های آنلاین پایش مناطق، دوربین های تله ای مدرن و انواع پهپادها و کوادکوپترها، در کنار گشت و کنترل و دوربین کشی محیط بانان، تجهیزات مذکور نقش موثری در جهت کنترل، تصویربرداری، شناسایی و تعقیب گونه های حیات وحش و حتی متخلفان شکار را دارند.

وی ادامه داد: با آزمایش پهپاد که با تصویربرداری از گونه کل و بز وحشی در مناطق صعب العبور صخره ای و پوشیده از درخت منطقه شکار ممنوع دربند مشکول شهرستان کوثر همراه بود برنامه ریزی لازم جهت تجهیز شهرستان های استان اردبیل به سیستم های نوین حفاظت انجام گرفته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خاطر نشان کرد: پرواز در مناطق صعب العبور و دیواره های صخره ای، تصویربرداری ویدیوئی آنلاین با کیفیت بالا، ردگیری، شناسایی و تعقیب گونه های جانوری بزرگ جثه و شکارچیان غیرمجاز را از اهداف آزمایش پهپاد در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول عنوان کرد.

خداپرست گفت: منطقه شکار ممنوع دربند مشکول با طی مراحل مطالعاتی و قانونی از سال 1390 با درج آگهی در روزنامه رسمی ابتدا به مساحت 23 هزار هکتار و با تعیین حدود و ثغور دقیق و اصلاحیه محدوده آن در سال 1395 به مساحت 29800 هکتار افزایش و تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

انتهای پیام/

 

کنترل منطقه شکار ممنوع دربند مشکول کوثر با پهپاد و کوادکوپتر
کنترل منطقه شکار ممنوع دربند مشکول کوثر با پهپاد و کوادکوپتر
کنترل منطقه شکار ممنوع دربند مشکول کوثر با پهپاد و کوادکوپتر
کنترل منطقه شکار ممنوع دربند مشکول کوثر با پهپاد و کوادکوپتر

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی