تازه های سایت

16. بهمن 1396 - 22:57
رئیس شورای اسلامی روستای سنگ آباد شهرستان کوثر گفت: در حالی که روستای سنگ آباد با 2500 نفر جمعیت جزء بزرگترین روستای شهرستان کوثر محسوب می شود ولی مطالبات اهالی این روستا همچنان در بند گیرودار وعده های مسئولان به سر می برد.

به گزارش کوثرخبر، کیان نورانی، رئیس شورای روستای سنگ آباد شهرستان کوثر طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر اظهار کرد: روستای سنگ آباد با 335 خانوار و 2500 نفر جمعیت جزء بزرگترین روستای شهرستان کوثر محسوب می شود که کوله باری از مطالبات بی سرانجام را یدک می کشد.

وی ادامه داد: سد معیشتی سنگ آباد که 10 سال پیش مطالعات آن به اتمام رسیده است همچنان در گیرودار وعده های بی سرانجام نماینده شهرستان و دیگر مسئولان امر استانی و کشوری به سر می برد؛ این درحالی است که مهاجرت معکوس و اشتغال پایدار این روستا در گرو تخصیص اعتبار به این پروژه عمرانی و آغاز عملیات اجرایی آن می باشد.

نورانی تصریح کرد: سالن ورزشی نیمه کاره یا نیمه تخریب این روستا نیز یکی دیگر از معضلات منطقه است و بیش از 9 سال می باشد که از سوی مسئولان امر بنا شده و هم اکنون پس از سالها در انتظار تزریق اعتبارات از سوی وزارت ورزش و دیگر مسئولان است.

رئیس شورای روستای سنگ آباد شهرستان کوثر اضافه کرد: بازدید های بسیاری طی این چند سال از این پروژه ورزشی صورت گرفته است، حتی مدیر کل مناطق محروم کل کشور و معاون وزیر ورزش و جوانان از این سالن نیمه کاره بازدید به عمل آورده اند، اما بر خلاف وعده و وعید های متوالی، سرنوشت این پروژه همچنان بلاتکلیف است.

وی در دیگر بخش سخنان خود اضافه کرد: طرح هادی روستا نیز جزء مطالبات اهالی بوده و امید می رود که با مساعدت مسئولان امر این پروژه نیمه کاره نیز در اسرع وقت و با همکاری اهالی به اتمام برسد.

نورانی با بیان اینکه اکثر معضلات اجتماعی به وجود آمده در این روستا در سایه بی توجهی مسئولان به این سه پروژه عمرانی، ورزشی و کشاورزی است؛ چرا که اگر سد معیشتی سنگ آباد به بهره برداری برسد، اهالی روستا بتبع محصولات ارگانیک و با کیفیت تولید کرده و با تنوع محصولی بیشتر توانایی صادرات گوجه فرنگی، خیار و ... به اقصی نقاط کشور را خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی سنگ آباد تاکید کرد: اگر سالن ورزشی این روستا نیز افتتاح شود، معضلاتی همچون طلاق و اعتیاد کاهش یافته و نشاط و امید در بین جوانان افزایش خواهد یافت، ولی متاسفانه مسئولان امر ورزشی نه تنها هیچ اقدامی در این خصوص انجام نمی دهند بلکه از مساعدت مردم این روستا برای تکمیل و افتتاح این پروژه ورزشی نیز امتناع می کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مردم همیشه درصحنه روستای سنگ آباد از نماینده شهرستان های کوثر و خلخال و دیگر مسئولان شهرستانی و استانی انتظار دارند تا با پیگبری مطالبات به حق اهالی این روستا، توسعه و رونق اقتصادی - کشاورزی منطقه را بیش از پیش افزایش داده و جوانان منطقه را متحول کنند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور