تازه های سایت

16. بهمن 1396 - 22:03
ظرفیت پایدار در منطقه حفاظت شده دربند مشکول می تواند رونق اقتصادی و اشتغالزایی را برای اهالی شهرستان کوثر به ارمغان بیاورد.

به گزارش کوثرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین بیگی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر با اشاره به توسعه زیرساخت های گردشگری در شهرستان کوثر اظهار کرد: زیرساخت های گردشگری بسیاری در شهرستان کوثر وجود دارد که متاسفانه از نگاه مسئولان ارشد استانی دور مانده است که طلبد توجه اساسی به این ظرفیت ها صورت گیرد.

وی ادامه داد: دربند مشکول، داش حامامی، قیزکورپوسی، پل فیروز آباد، سد گیوی، غار یخگان و ... که شاخص ترین ظرفیت های گردشگری را در سطح شهرستان کوثر تشکیل داده اند، از جمله زیرساخت های آماده ای هستند که اگر در نقاط سایر کشور یا استان قرار می گرفتند بتبع موقعیت گردشگری بسیاری از منظر اعتبار و بودجه داشتند.

خطیب جمعه کوثر بیان کرد: متاسفانه مسئولان امر نسبت به توجه به این ظرفیت های بلقوه بی تفاوتند، درحالی که می تواند رونق اقتصادی و اشتغالی را برای تک تک اهالی منطقه رقم بزند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوثر با اشاره به جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی خاطر نشان کرد: بتبع خود مردم که نمی توانند سرمایه گذار یا گردشگر جذب کنند، پس دولت همت کند با عملکرد مثبت خود افکار منفی را از اذهان بزداید؛ چرا که عملکرد نامناسب بی شک افکار منفی به بار خواهد آورد و از سویی این کم کاری ها به اسم نظام و انقلاب نوشته خواهد شد درحالی که شخص مسئول خود با عملکرد ضعیف منجر به چنین تفکراتی می شود.

پدر معنوی شهرستان کوثر با اشاره رونق اقتصادی و اشتغالزا در سطح شهرستان کوثر گفت: استفاده مناسب از قابلیت‌های گردشگری خصوصاً ظرقیت های زیست محیطی در شهرستان موجب جلب و جذب گردشگران خواهد بود و از سویی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی بیان کرد: با توجه به قابلیت‌های زیست محیطی، چشم‌اندازهای طبیعی و تنوع حیات وحش دربندهای هواشانق، آرپاچای، مشکول و دوگر می‌توان با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش گردشگری و جلب مسافران به این منطقه، شاهد اشتغالزایی و رونق گرفتن اوضاع اقتصادی اهالی منطقه بود.

گفتنی است که امام جمعه کوثر با حضور در منطقه شکار ممنوع مشکول خواستار حمایت همه جانبه مسئولین در خصوص جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی شد.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 
تحقق رونق اقتصاد و اشتغال با سرمایه گذاری در قابلیت‌های زیست محیطی کوثر

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی