تازه های سایت

15. بهمن 1396 - 13:06
با حضور نخبگان، بسیجیان، مسئولین و اقشار مختلف مردم دومین مجمع فصلی اقشار بسیج شهرستان کوثر در سالن ولایت گیوی تشکیل شد.

به گزارش کوثرخبر، در ابتدای این مراسم سرهنگ دوم پاسدار محرم پوررحمان، فرمانده سپاه کوثر ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر با اشاره به رسالت مجمع بسیج شهرستان کوثر گفت: مجمع بسیج بزرگترین جمع نخبگان، صاحب‌نظران و ایده پردازان در هر شهرستان بوده که دارای ارکان مختلفی است.

سرهنگ پوررحمان اظهار داشت: این مجمع با همکاری صاحبنظران و دلسوزان متعهد انقلابی برای رشد و ارتقای وضعیت شهرستان ها تشکیل شده تا به عنوان یک اتاق فکر و با استفاده از فکر جمعی، بسترهای لازم را برای ارتقای معنویت در شهرستان ها فراهم شود.

وی گفت: بسیج شهرستان کوثر دستاوردهای ارزشمندی در زمینه محرومیت زدایی، اشتغالزایی، تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری داشته است که نیاز به حمایت مسئولین برای تحقق بیشتر اهداف و همچنین احقاق امر مهم اشتغالزایی و کارآفرینی است.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی خطیب جمعه کوثر نیز در ادامه این جلسه ابراز کرد: خواست جوانان امروزی ما عدالت بین مسئولان است، اختلاس، فساد مالی و تبعیص طبقاتی در جامعه اهداف و آرمان های انقلاب را بین جوانان دور ساخته است و این مسئولان هستند که می بایست با عملکرد مثبت و بدون تبعیض خود، ارزش های انقلاب را بیش از پیش احیا کنند.

وی ادامه داد: نیروی مقاوم، ارزشمند و مردمی بسیج در ماه های گذشت (هفته بسیج) توانست بیشتر کمبود ها را جبران و دستاورد هایی را که می توانست طی سالهای گذشته احیا شود را به وجود آورد؛ فلذا همه باهم خصوصاً دولت می بایست در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در عرصه های متعدد گردشگری، کشاورزی، معدن و صنایع گام برداریم چرا که وظیفه مردم جذب گردشگر یا سرمایه گذار برای تقویت بنیه اقتصادی و ... نیست، مسئولان می بایست این امر را محقق کنند.

خطیب جمعه کوثر عملی ساختن اقتصاد مقاومتی در ایام الله دهه مبارک فجر را بر مبنای تعالیم و اصول اسلام و انقلاب عنوان کرد و گفت: سپاه و بسیج و دیگر ارگان های و نهاد ها از سالها پیش که رهبر انقلاب دغدغه اقتصاد مقاومتی و عمل به این امر را در ایران اسلامی داشتند گام برداشته و امروزه که سال تولید و اشتغال از سوی ایشان اعلام شده است بیش از پیش متفکر به نقطه اوج رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیج در سالهای گذشته با هدف حمایت از تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل به منویات رهبر انقلاب اقدامات شایسته ای انجام داده است امسال با انرژی بیشتری اینکار را انجام داده و شعار سال 96 را در عرصه های اقتصادی، اشتغالزایی، محرومیت زدایی و ... احیا ساخته است.

امام جمعه کوثر خاطر نشان کرد: بحث اقتصاد مقاومتی در محور های حمایت از بخش دامداری و کشاورزی، صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی، خدمات و گردشگری، صنعتی و دیگر عرصه های چند گانه در سطح شهرستان کوثر می بایست از سوی دولت و سپاه و بسیج پیگیری شود.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی در ادامه به ظرفیت بالای کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی مناسب توانستیم از ظرفیت آب و خاک شهرستان بعنوان قطب کشاورزی استان اردبیل با بالا رفتن راندمان بهره وری دراین بخش استفاده کنیم و برای اولین با در حوزه اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف و مکانیزه کردن باغات را در روستای سنگ آباد شهرستان کوثر انجام دهیم.

دکتر عاطفی، کارشناس مسائل اقتصادی اظهار کرد: شهرستان کوثر به دلیل وجود امکاناتی نظیرآب، برق و گاز در کنار سد گیوی، رودخانه خروشان قزل اوزن و ...می تواند در بحث راه اندازی صنایع تبدیلی و بقیه صنایع در استان پیشرو باشد؛ چرا که هم اکنون تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی بسیج سازندگی سپاه کوثر برای عموم مردم ارائه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین تمجید، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کوثر نیز در این جلسه گفت: مسئولان بایستی با توجه به امکانات موجود و ارائه ایده به راه اندازی واحدهای کوچک صنعتی و خدماتی در شهرستان کمک کنند در ادامه سپاه پاسداران و بسیج هم در کنار دیگر دستگاههای خدمات رسان ضمن ارائه خدمت به مردم این منطقه اقدام و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی را در اولویت های کاری خود قرار داده است.

لازم به ذکر است که اعضای مجمع بسیج در حوزه های علمی، فناوری، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی راهکارها و ایده های لازم را ارائه کردند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی