تازه های سایت

30. دى 1396 - 23:20
پیرمرد ۷۵ساله‌ و ازکارافتاده‌ای که با قرض به بازسازی داخلی بخشی از خانه خود در شهرستان ورامین اقدام کرده بود، فکر نمی‌کرد به‌جای پرداخت دستمزد مجبور می‌شود دیه مرگ کارگر را پرداخت کند.

به گزارش کوثرخبر،

آزادی زندانیان مراغه

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، شهریور سال 93 بود که احمد تصمیم گرفت بخشی از خانه خود را بازسازی کند و به همین دلیل با عبدالله که همسری بیمار و چند فرزند دانشجو و دم‌بخت دارد قراری شفاهی می‌گذارد که در قبال این کار، 600 هزار تومان دریافت کند. عبدالله هم با کارگر خود مشغول تخریب بخشی از خانه می‌شود.

به‌دلیل نبود نور کافی در حمام خانه،‌ عبدالله تصمیم می‌گیرد که از اتاق کناری با سیم‌کشی غیراصولی نور کافی را در حمام تأمین کند اما روز بعد حین انجام کار، عبدالله دچار برق‌گرفتگی شدید می‌شود و با وجود تماس با اورژانس،‌ فوت کرد.

شکایت خانواده عبدالله از احمد، پای او را به دادگاه باز کرد و در نهایت قاضی با توجه به قصور طرفین، احمد را به پرداخت 50 درصد دیه محکوم کرد. با وجود گذشت سه سال از این حادثه و ناتوانی احمد در تأمین دیه‌ای که به آن محکوم شده بود، آبان امسال به زندان رفت.

با ورود کارشناس ستاد دیه به پرونده برای پیگیری، مشخص شد که با وجود اینکه این پدر شهید توانسته بود فقط 35 میلیون تومان از دیه را تأمین کند، همچنان 70 میلیون تومان به خانواده عبدالله بدهکار است و تا زمانی که نتواند این مبلغ را تأمین و پرداخت کند باید در زندان بماند.

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌‌گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌قرار 74/74 بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، 7777 بانک تجارت شعبه مرکزی، 8888 بانک صادرات شعبه مرکزی یا 55555 بانک ملی واریز نموده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره 88916011 دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس 15 ــ 88916012 پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.

انتهای پیام/*

نظرات کاربران

پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه