تازه های سایت

24. دى 1396 - 9:57
تظاهرات کنندگان مخالف جهانی سازی با برپایی راهپیمایی در خیابان‌های پایتخت سوئیس، مخالفت و اعتراض خود را با سفر رئیس جمهور آمریکا به این کشور اعلام کردند.

به گزارش کوثرخبر،

سوئیس

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد طی ماه جاری در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس شرکت کند، تظاهرات کنندگان مخالف جهانی سازی روز شنبه در خیابان‌های «برن» پایتخت سوئیس راهپیمایی کردند و با سفر ترامپ مخالفت نمودند.

ترامپ هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد در نشست مجمع جهانی اقتصاد شرکت کند. برخی تحلیلگران بر این باورند که دیدگاه‌های ترامپ می‌تواند موجب تشدید اعتراضات و خشونت‌ها علیه مجمع جهانی اقتصاد شود، اعتراضاتی که قبلا در اوایل دهه 2000 میلادی مشاهده شده است.

مردم سوئیس از طریق امضای یک طومار آنلاین نیز مخالفت خود را با سفر ترامپ اعلام کرده‌اند. روز شنبه حدود 500 نفر از مخالفان جهانی سازی تظاهرات آرامی را به سوی پارلمان سوئیس در شهر برن برگزار کردند.

بر اساس اعلام مقام‌های سوئیس، حدود 5 هزار سرباز و 1000 نیروی پلیس برای محافظت و برقراری امنیت در جریان برگزاری نشست مجمع جهانی اقتصاد مستقر خواهند شد. در جریان برگزاری این نشست، مقررات منطقه پرواز ممنوع نیز بر فراز شهر داووس اعمال می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای