تازه های سایت

12. دى 1396 - 10:39
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اینکه دولت نمی خواهد در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال هیچ اقدامی انجام دهد، این طور نیست؛ اعمالی در این خصوص صورت گرفته ولی متاسفانه این اقدام و عمل باید از روی کاغذ و یادداشت به کارگاه ها انتقال یابد تا تولید و اشتغال به معنای واقعی کلمه در سطح جامعه جاری و ساری گردد.

به گزارش کوثرخبر، طاهر جعفری ضمن تصریح اینکه تنها راه برون رفت از معرکه تهدید و تحریم، احیای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: مسائل و معضلات اقتصادی که در نهایت معضلات اجتماعی را نیز در سطج جامعه به وجود می آورد مهمترین مسئله ای است که می بابیست مسئولان امر خصوصاً فرمانده اقتصاد مقاومتی در کشور به آن توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: معیشت مردم نیز اینک در گرو اقتصاد مقاومتی است، اگر رونق اقتصادی مد نظر دولت، جلوگیری از واردات بی رویه و کنترل بازار به نحو احسن از سوی مسئولان امر صورت می گرفت اینگونه شاهد سوء استفاده دشمنان داخلی و خارجی در امر مطالبه گری به حق مردم نبودیم؛ برای رفع مشکلات باید در بین مردم حضور داشته باشیم و شعار اقتصادمقاومتی را به مرحله عمل برسانیم.

کارشناس مسائل اقتصادی ابراز کرد: نه اینکه دولت نخواهد در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال هیچ اقدامی انجام دهد، خیر؛ اعمالی در این خصوص صورت گرفته ولی متاسفانه این اقدام و عمل تا به حد کافی و لازم عملیاتی نشده است و متاسفانه در استان ها و شهرستان ها این امر مهم بیشتر در حد یک جلسه اراندام کرده درحالی که می بایست از روی کاغذ و یادداشت به کارگاه ها انتقال یابد تا تولید و اشتغال به معنای واقعی کلمه در سطح جامعه جاری و ساری گردد.

وی تصریح کرد: نارضایتی مردم از اوضاع کنونی بحق هست، بیکاری و معضلات اجتماعی و اقتصادی از سویی و اینک گرانی نیز موجب نگرانی خانواده ها شده است؛ در این میان همه اقشار مردمی و همه مسئولان امر در راس آن دولت باید دست به دست هم داده و در جهت رفع مشکلات اساسی مردم قدم بردارند.

جعفری یادآورشد: مشکلات کارگاه های تولیدی، تبعیض طبقاتی، فساد اقتصادی، اختلاس، بیکاری، حذف یارانه ها، زمزمه افزایش قیمت حامل های انرژی، گرانی در حوزه اقلام مصرفی و کالاهای اساسی، تبعیض در بودجه 97، عدم نظارت بر بازار، عدم تعیین و تکلیف مدیران نجومی بگیر، عدم برخورد با فاسدان و جاسوسان و ... از جمله مطالباتی است که دل مردم را به درد آورده است.

وی ادامه داد: مطرح کردن مطالبات در کف خیابان ها و آتش زدن اموال عمومی کار درستی نیست، این اقدام از سوی برخی معاندین و ضد انقلاب مطرح می شوند درحالی که مردم پای نظام خون داده و زحمت کشیده اند؛ نباید فضا به سمتی برود که مردم مطالبات خود را عمومی مطرح کنند و فضای سوء استفاده برای دشمن فراهم شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: برای حفظ منافع ملی باید همه دولت و ملت دست به دست هم بدهیم تا این ها رفع شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور