تازه های سایت

11. دى 1396 - 11:38
واکنش‌های مردمی به اغتشاشات اخیر:
رسم مطالبه‌گری آشوب وضرر به بیت‌المال نیست/دولت به وعده‌ خودعمل کند
نویسنده: 
میلاد عسگری
مردم شهرستان کوثر، همچون دیگر هموطنان کشور با "نه" گفتن به نحوه بیان انتقادات و اعتراضات کف خیابانی، می گویند: اغتشاشات پایه و اساس مردمی ندارد؛ این فضای غبارآلود سیاسی، دشمن شاد کن و به ضرر کشور است.

به گزارش کوثرخبر، مردم شهرستان کوثر، همچون دیگر هموطنان کشور با "نه" گفتن به نحوه بیان انتقادات و اعتراضات کف خیابانی، می گویند: این فضای غبارآلود سیاسی و اغتشاشات دشمن شاد کن و  به ضرر کشور و انقلاب است و حساب مردم از اغتشاشگران جداست.

حسین شاهی، فعال اجتماعی در شهرستان کوثر در گفتگو با کوثرخبر، اظهار کرد: وضعیت اقتصادی مخصوصاً در یک ماه اخیر موجب شده مردم دهک های متوسط و پایین در تنگنای اقتصادی قرار گیرد در این میان همانطور که دولت قول رونق اقتصادی را به مردم داده باید به وضعیت معیشتی مردم رسیدگی کند.

وی ادامه داد: توجه به امر معیشت مردم وظیفه مسئولین و دیگر ارگان ها و شخصیت هایی همچون نمایندگان مجلس است؛ مطالبه گری نیز از جمله وظیفه مردم می باشد ولو با ساز و کارهای قانونی، تشنج و شورش و از بین بردن بیت المال به ضرر مملکت و خود مردم است، برخی ها با بهانه قراردادن این شرایط کنونی در صدد ضربه به نظام، دولت و مردم هستند.

سهیل عسگری، دانشجوی ارشد علوم سیاسی نیز در واکنش به این اقدام تاسفبار اغتشاشگران،گفت: بی شک تظاهرات و شورش های خیابانی از سوی بدخواهان ملت و نظام تدارک دیده شده و این بر همگان مبرهن است که عربستان، آمریکا و اسرائیل و همچنین منافقین و دیگر همپیمانان فتنه پشت این قضایا هستند.

وی ادامه داد: مردم تنها مطالبه خود را از مسئولین می‌خواهند ولی این اعتراض به حق مردم نباید باعث شود که معاندان و ضد انقلاب از آن سوء استفاده کرده و این اغتشاش را به اسم مردم تمام کنند.

عسگری خاطر نشان کرد: مطالبات از سوی مردم حق طبیعی آنهاست ولی باید آگاه بود که نامحرمان از این فضای کشور به نفع خود استفاده نکنند.

محدثه جعفری، دانشجوی کوثری نیز میگوید: به عنوان مثال اگر مطالبات مردمی را تنها در شهرستان 22 هزار نفری کوثر پیگیر باشیم می بینیم که تنها خواسته اهالی کشاورز این منطقه 20 سال است که با بدقولی دولت ها مواجه شده، سد و پایاب آن از جمله پروژه ملی است که بارها از سوی مسئولان کوثری و امام جمعه کوثر مطرح شده و به مسئولان ارشد کشوری ارجاع داده شده است، ولی این مطالبه بحق مردمی همچنان در گیرودار وعده و وعید است.

سمیه محمدی دیگر دانشجوی کوثری خاطر نشان کرد: در سال های 96 و 97 تنها یک ریال به این پروژه ملی اختصاص داده شده است، این نشان می دهد که مسئولان به قول هایی که به مردم داده اند کم توجه اند، اما مردم کوثر این مطالبه را از طرق متعدد قانونی پیگیری می کنند چرا که تظاهرات و شورش در این خصوص نه تنها روند اجرایی این پروژه یا دیگر اعمال مربوط به جامعه را کند می کند بلکه به نظام و دولت که در این آشفته بازار تهدید و تحریم سعی در ارائه خدمات به مردم را دارند و امنیت نیز مصداق بارز این خدمت می باشد، ضربه وارد می کند.

این دانشجوی کوثری از مسئولان خواست تا تنها مطالبه جدی و بحق مردم را در اجرا و اتمام پایاب سد گیوی پیگیری و عملیاتی کنند.

کسبه ای در گیوی طی گفتگو با خبرنگار کوثرخبر می گوید: وضعیت بازار و رونق اقتصادی بسیار تحت الشعاع قرار گرفته و کمتر خرید و فروشی نسبت به دیگر زمان ها صورت می گیرد، مردم یا اجناس را نسیه می برند یا در حد وسع جیبشان از مغازه خرید می کنند، مردم به سختی می توانند امرار و معاش کنند، دولت با وجود تهدید و تحریم آمریکا پیگیر مطالبات مردمی است ولی می بایست در تنظیم بازار نیز بطور جد وارد عمل شود تا افزایش قیمت ها مردم را از نظام و دولت ناراضی نکنند.

دیگر بازاری اهل گیوی می افزاید: مردم از گرانی و افزایش قیمت اقلام مصرفی و سبد غذایی خود گله مند هستند ولی این کار اشتباهی است که آب به آسیاب دشمن بریزیم و با زیان به بیت المال حق و حقوقی را که می توانیم خود از آن سخن بگوییم را ضایع کنیم، این اقدام تنها از سوی دشمن طرح ریزی شده است و یقیناً پایه و اساس مردمی ندارد؛ مردم خواسته خود را از مسئولان مطالبه می کنند ولی بر سر اصل نظام و انقلاب نخواهند گذاشت هیچ نامحرمی بر علیه این مملکت فتنه کند.

یک فرهنگی کوثری نیز می افزاید: دولت می تواند به گرانی های اخیر سر و سامان دهد، یقیناً مردم نیز خواهان این مهم هستند، حساب اغتشاشگران از مردم جداست چرا که هیچ امتی خواهان براندازی پرچم و کشورش نیست و مردم نیز باید هوشیار باشند که شورش و ضرر به بیت المال خواست دشمن بوده و یقیناً از بیرون از مرزها هدایت می شود.

فرامرز شفقت، فعال رسانه ای در کوثر و خلخال گفت: نباید گفت که همه مشکلات را دولت به وجود آورده یا مقصر اصلی آن مسئولان و ... هستند، نباید گذاشت این مسئله جناحی شود، بلکه باید همه مجموعه‌های نظام و دولت و مردم در کنار هم به برطرف کردن این موضوع کمک کنند؛ در یک کلام اتحاد و همدلی و خلق حماسه ای دیگری همچون 9 دی در کنار توجه بیش از پیش به معیشت مردم یقیناً دست نامحرمان و بدخواهان نظام را از کشور عزیزمان دور خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی