تازه های سایت

5. دى 1396 - 23:39
آبگرم گیوی واقع در شهرستان کوثر در جنوب استان اردبیل است که به دلیل ویژگی های آب این منطقه به یکی از معروف ترین آبگرم های کشور تبدیل شده است.

به گزارش کوثرخبر، آبگرم گیوی واقع در شهرستان کوثر از استان اردبیل است که به دلیل ویژگی های آب این منطقه به یکی از معروف ترین آبگرم های کشور تبدیل شده است؛ این آبگرم در درمان بیماری‌های پوستی، مفصلی، رماتیسم، اعصاب، متابولیکی و گوارشی تاثیر فراوانی دارد.

آبگرم گیوی اردبیل کجاست؟

استان اردبیل دارای یکی بکرترین طبیعت‌های خاص ایران است؛ یکی از ویژگی‌های خاص این استان داشتن تعداد فراوانی از چشمه‌های آب معدنی در نقاط مختلف آن است. امروز ما قصد داریم تا آبگرم گیوی را به شما معرفی کنیم که گردشگران می‌توانند هم برای تفریح و هم استفاده‌های درمانی از آن استفاده کنند.
 

آب گرم گیوی اردبیل کجاست؟

 

ویژگی‌های آب گرم گیوی

نام محلی آبگرم گیوی ایستی سو است، دمای آن چیزی در حدود 50 درجه سانتی گراد است و به میزان 5/2 لیتر در ثانیه میزان آبدهی دارد.

آب این مجموعه از رشته‌کوه‌های آهکی و توده آذین سرچشمه می‌گیرد و مردم معتقد هستند که این آبگرم در درمان بیماری‌های پوستی، مفصلی، رماتیسم، اعصاب، متابولیکی و گوارشی تاثیر فراوانی دارد.

 آب گرم گیوی اردبیل کجاست؟

از ویژگی های دیگر این آبگرم قرار گرفتن در منطقه‌ای سر سبز و زیباست. پایین دست آن یک رودخانه و درختان فراوانی وجود دارد که زیبایی دوچندانی به آن داده است. و گردشگران علاوه بر استفاده از آبگرم می‌توانند در این منطقه به گشت و گذار بپردازند. همچنین در فاصله یک کیلومتری شمال منطقه می‌توانید به غار یخگان سری بزنید و از غرب می‌توانید به سد گیوی برسید.

آبگرم گیوی کجاست؟

اگر از جاده اردبیل به سمت خلخال حرکت کنید در فاصله 5 کیلومتری، شهر گیوی متعلق به شهرستان کوثر در ارتفاع 1720 متری از سطح دریا قرار گرفته است. در منطقه خلخال 5 آبگرم مختلف وجود دارد که آبگرم گیوی یکی از مهم‌ترین آن‌ها است. اما شما می‌توانید با استفاده از مسیرهای زیر به این چشمه آبگرم برسید:

تهران - کرج - قزوین - منجیل - فومن - خلخال ( 482 کیلومتر)

تهران - کرج - قزوین - زنجان - سرچم - گیوی ( 533 کیلومتر)
 

آب گرم گیوی اردبیل کجاست؟

درباره باغ شهر استان اردبیل؛ شهر گیوی

گیوی شهری است که به دو منطقه گیوی علیا و گیوی سلفی است که زیر مجموعه شهرستان کوثر از استان اردبیل است. در این شهر می‌توانید از حمام سنگی گیوی، آبگرم گیوی و منطقه حفاظت شده دربند مشکول دیدن نمایید.

کجا اقامت کنیم؟

اگر می‌خواهید به آبگرم گیوی بروید می‌توانید در نزدیک‌ترین هتل آن یعنی هتل کوثر که در محدوده آبگرم گیوی است سکونت داشته باشید؛ هرچند اهالی خون گرم گیوی در فصول گردشگری با آغوشی باز پذیرای میهمانان و مسافران بوده و حتی منازل خود را هم در اختیار گردشگران و مسافران قرار می دهند؛ اهالی این شهر به عنوان میهمان پذیرترین مردم استان اردبیل معروف هستند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی