تازه های سایت

5. دى 1396 - 23:09
اخبار کوتاه آموزش و پرورش شهرستان کوثر در یک هفته گذشته را اینجا ببینید.

به گزارش کوثرخبر، اخبار کوتاه آموزش و پرورش شهرستان کوثر در یک هفته گذشته را اینجا ببینید.

 
تأیید برنامه عملیاتی مدارس مجری مدل تعالی در سال تحصیلی 97-96
تیم نظارت و مشاوره مدل تعالی مدیریت مدرسه با حضور در مدارس مجری شهرستان کوثر، ضمن بررسی برنامه عملیاتی محور های 12 گانه، راهنمایی های لازم را جهت اصلاحات در برنامه ارائه نمودند.
 

رحیم غزنوی معاون آموزشی و مهران فخرجویی کارشناس آموزش متوسطه منطقه، ضمن سه روز حضور در مدارس مجری تعالی، بر نقش برنامه عملیاتی مدارس در راستای کیفیت بخشی به برنامه ها و رشد و شکوفایی ظرفیت ها و توانایی های داخلی و پیرامونی مدرسه ای تأکید داشتند.

رحیم غزنوی خود ارزیابی پیش از تدوین برنامه را به منظور بررسی وضع موجود مدرسه (آنچه هست، نسبت به آنچه باید باشد) بیان نمود که به منظور رسیدن به اولویت بندی علت ها و نقاط قابل بهبود، شناسایی و تعیین راهکارهای بهبود و تهیه برنامه عملیاتی صورت می گیرد.

در پایان سه روز نظارت و مشاوره ، برنامه عملیاتی مدارس مجری تعالی مدیریت مدرسه طی صورتجلسه ای با حضور مدیر مدرسه، عوامل اجرایی و بودجه پیش بینی شده تصویب شد تا به مرحله اجرا گذاشته شود.  

لازم به ذکر است در سال تحصیلی 96/97 شش مدرسه دوره اول، چهار مدرسه دوره دوم متوسطه نظری و یک هنرستان فنی حرفه ای و کاردانش مجری مدل تعالی مدیریت مدرسه هستند.

......................................................................................................................................

 

در شهرستان کوثر صورت گرفت؛
برگزاری مراسم تکریم همکار فرهنگی بازنشسته
مراسم تجلیل از همکار بازنشسته هنرستان استاد شهریار، با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوثر برگزار گردید.

مهدی غزنوی مدیر آموزش و پرورش منطقه، در جمع صمیمی همکاران و دانش آموزان ضمن تشکر از زحمات و تلاش های صادقانه و ایثارگری های آقای سلیمان قنبری، مدیر بازنشسته هنرستان شهریار، برای وی آرزوی سلامتی و سربلندی نمود.

گفتنی است مهدی غزنوی تکریم بازنشستگان را امری مهم و جدایی ناپذیر از آموزش و پرورش دانست و افزود: بازنشستگان سرشار از تجارب ارزنده هستند که لازم است این تجارب به نحو شایسته، در ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی و پرورشی مورد استفاده قرار گیرد.

.......................................................................................................................

در شهرستان کوثر صورت گرفت؛
برگزاری کارگاه توانمندسازی رابطان هسته مشاوره مدارس ابتدایی
کارگاه توانمندسازی رابطان هسته مشاوره مدارس ابتدایی در سالن اندیشه شهرستان کوثر برگزار گردید.

محمد مهری معاون پرورشی و تربیت بدنی، ضمن تقدیر و تشکر از حضور همکاران، افزود: کمبود وقت و مشاور در مدارس ایجاب می کند تا از ظرفیت همکاران واجد الشرایط در این زمینه استفاده شود.

محسن نقی پور، مشاور و مدرس کارگاه، هدف از تشکیل رابطان هسته را تعمیق فعالیت های مشاوره ای، تسهیل خدمات و استفاده از ظرفیت و توان سایر همکاران بیان نمود.

محسن نقی پور وظیفه رابطان مشاوره را ارایه راهنمایی گروهی به دانش آموزان و والدین، ارایه خدمات مشاوره به سایر کارکنان مدرسه و شناسایی دانش آموزان در معرض خطر عنوان کرد.

گفتنی است نقی پور محتوای آموزشی، نحوه آموزش و شیوه همکاری رابطان با هسته مشاوره را تشریح کرد.  

...........................................................................................................................

 
برگزاری مراسم نمادین شب یلدا در مدارس شهرستان کوثر؛
مراسم نمادین شب یلدا در مدارس شهرستان کوثر با حضور معاون آموزشی منطقه، معلمان و دانش آموزان برگزار گردید.

مراسم نمادین بلندترین شب سال با سبک و سیاق سنتی در مدارس شهرستان کوثر با کمک دانش آموزان برگزار شد.

در اجرای این آیین باستانی دانش آموزان با اجرای سرود دسته جمعی، دکلمه، حافظ خوانی و پوشیدن لباس های محلی یک فضای شاد را برای خود و مهمانان به وجود آورده بودند.

رحیم غزنوی معاون آموزشی در حاشیه این مراسم گفت: آموزش و پرورش علاوه بر رویکرد تعلیم و تربیت، باید به روحیه شادابی و نشاط و پرورش نیروهای توانمند توجه داشته باشد که برگزاری چنین جشن هایی به مناسبت های مختلف می تواند تاثیر مثبتی بر آینده سازان مملکت داشته و این آداب و رسوم را نهادینه کند.

گفتنی است سالن با یک کرسی تزیین شده بود و بچه‎ها با اجرای نمایش‎هایی که با مربیان خود تدارک دیده بودند و نیز شعرهای کودکانه‎ای که آماده کرده بودند این شب را گرامی داشتند.

.........................................................................................................................

در شهرستان کوثر صورت گرفت؛
بازدید از فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز؛
معاون آموزشی و تربیت بدنی شهرستان کوثر و کارشناسان حوزه پرورشی از فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز بازدید نمودند.

در راستای کیفی سازی فعالیت های پرورشی و اجرای مطلوب فعالیت های هفته قرآن، عترت و نماز، معاون پرورشی و تربیت بدنی به همراه کارشناس این حوزه از مدارس بازدید به عمل آوردند.

محمد مهری معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه، تربیت صحیح و اسلامی نسل آینده را یکی از وظایف خطیر آموزش و پرورش دانست و تلاش همکاران را برای پررنگ تر شدن فعالیت های پرورشی خواستار شد.

گفتنی است محمد مهری خاطرنشان کرد: فریضه های دینی، رهیافتی برای آرامش و نزدیکی به خداوند متعال است و نماز نیز انسان را از زشتی ها و معصیت به دور می دارد.

.............................................................................................................................

 
برگزاری گفتمان دینی و مذهبی با حضور امام جمعه شهرستان کوثر؛
جلسه گفتمان دینی و مذهبی، در آموزشگاه شبانه روزی الزهرا با حضور امام جمعه شهرستان، مدیر آموزش و پرورش منطقه و رییس ستاد اقامه نماز جمعه برگزار گردید.

مهدی غزنوی مدیر آموزش و پرورش منطقه، ضمن خیر مقدم گویی به حجت الاسلام بیگی امام جمعه شهرستان کوثر، حضور وی در مدارس را  بسیار مهم برشمرد.

حجت الاسلام بیگی پس از اقامه نماز جماعت در نمازخانه مدرسه، ضمن تشکر از مسئولین و دانش آموزان جهت برپایی نماز جماعت در نمازخانه این مدرسه، فرمود: نظم در تحصیل، عامل موفقیت و مؤثر در رشد تحصیلی و زندگی بوده و برنامه ریزی و پشتکار از عوامل افزایش نظم تحصیلی می باشد.

وی افزود: دانش آموزان، امیدان و سرمایه های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی هستند که با تحصیل و تلاش فراوان، برای کشور عزیزمان ایران، آینده روشنی رقم خواهند زد.

حجت الاسلام بیگی ادامه داد: در نگاه اسلام، حفظ حجاب و عفاف اصل مهمي در حفظ منزلت زن و نقش تعيين کننده اي در سلامت جامعه اسلامي و ارزش هاي اسلامي دارد. از همين رو در ديدگاه مقام معظم رهبري توجه ويژه اي به ارزش حجاب براي زنان و لزوم حفظ آن شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات کاربران

کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور