تازه های سایت

25. آذر 1396 - 14:49
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان های خلخال و کوثر بر آموزش روستائیان در حوزه کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش کوثرخبر، طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم استفاده صحیح از ارقام درختان میوه با مشاوره کارشناسان جهاد کشاورزی، وجود چم های 14 گانه در جوار رودخانه قزل اوزن را فرصتی مناسب برای ایجاد نهالستان های ایزوله معرفی کرد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به وجود باغات مستعد در شهرستان خلخال بر لزوم اختصاص اعتبارات حمایتی به باغداران تاکید کرد.

خالقی با بیان اینکه در بهترین نقطه شهرستان خلخال 12 هکتار از اراضی گردشگری به یک غربتی واگذار شده و عملا این فرد با نام سرمایه گذار هیچ اقدامی در منطقه انجام نداده است، خواستار خلع ید کامل این سرمایه گذارنما از اراضی روستای اندبیل خلخال شد.

بابایی فرماندار خلخال هم عدم تخصیص آب و سرمازدگی محصولات را عمده مشکلات کشاورزان خلخال دانست و گفت: بیمه های کشاورزی باید به تعهدشان نسبت به باغداران عمل کنند و خسارت وارده شده به کشاورزان را تامین کنند.

علیپور فرماندار کوثر نیز به نصب سامانه تگرگ در شهرستان کوثر اشاره کرد و گفت: به لحاظ کوهستانی بودن منطقه، این شهرستان نیازمند دستگاه دوم سامانه تگرگ و دستگاه تولید مه است.

وی عمده ترین مشکل شهرستان را نبود سردخانه های مناسب برای انبار محصولات کشاروزان دانست و گفت: امسال محصولات باغداران به دلیل نبود امکانات نگهداری و سردخانه به ارزانترین قیمت به فروش رسید.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی