تازه های سایت

15. آذر 1396 - 8:29
الزام آموزش پیشگیری و کنترل بیماری ایدز به مردم
مدیر مرکز بهداشت و درمان کوثر مطرح کرد:
الزام آموزش پیشگیری و کنترل بیماری ایدز به مردم
نویسنده: 
میلاد عسگری
مدیر مرکز بهداشت و درمان کوثر‏ اظهار کرد: برای کنترل بیماری ایدز آموزش پیشگیری به مردم از الزامات می باشد، هر قدر آموزش‌ها مناسب باشد قطعاً در کاهش ابتلا به این بیماری موثر خواهد بود.

به گزارش کوثرخبر، عمران خسروی ‏ مدیر مرکز بهداشت و درمان کوثر‏ ضمن تشریح آموزش های مربوط به ایدز به مناسبت روز جهانی HIV، اظهار کرد: برای قابل کنترل بودن این بیماری نیاز برای آموزش به مردم ضروری است و هر قدر آموزش‌ها مناسب باشد قطعاً در کاهش ابتلا به بیماری موثر خواهد بود.

وی با اشاره به جهانی بودن بیماری ایدز و انتقال آموزش‌ها به جامعه و مردم گفت: اگر این بیماری به موقع تشخیص داده و درمان شود قطعاً شاهد کاهش چشمگیر روند پیشرفت ایدز در کشور خواهیم بود.

این مسئول پیشگیری از ابتلا به ایدز (HIV) را با رعایت چند نکته عنوان کرد: به طور خلاصه، اقدامات پیشگیری از HIV را می توان به سه دسته تقسیم کرد، ۱- پیشگیری از عفونت های فرصت طلب در افراد آلوده به ایدز ۲- پیشگیری از عفونت HIV در گروه های در معرض خطر، ۳- پیشگیری از عفونت HIV در جمعیت عمومی، 4- پیشگیری دارویی، 5- واکسیناسیون، 6-  آموزش همگانی در مورد ایدز، 7- تامین سلامت خون و فرآورده های خونی و از همه مهمتر پیشگیری و کنترل این بیماری از سوی خود مردم با آگاهی بخشیدن به آن و ... مهمتریم ارکان آگاه سازی در حوزه پیشگیری از ایدز است.

دکتر خسروی اضافه کرد: با درمان مدرن اچ‌آی‌وی، بیمار می‌تواند یک زندگی عادی را داشته و با عوارضجانبی محدود تا سن بالا دوام بیاورد؛ این در حالیست که اگر درمان متوقف شود، مخازن این ویروس فعال شده و تعداد بیشتریاز آن را تولید خواهد کرد که به معنی بروز علائم طی دو هفته بعدی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوثر خاطر نشان کرد: شناسایی این درمان می‌تواند بیمار را از مصرف مداوم دارو بی‌نیاز کرده و میلیاردها دلار برای سازمانهای خدمات بهداشتی حفظ کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر