تازه های سایت

5. آذر 1396 - 5:04
نماینده مجری طرحهای مطالعاتی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: عملیات حفاری و ژئوتکنیک سدهای معیشتی روستاهای نیلق و زرج آباد از توابع شهرستان کوثر با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز شد.

به گزارش کوثرخبر، سیامک ستاری با اعلام این خبر اظهار کرد: جهت شناسایی ساختگاه سد نیلق از لحاظ زمین شناسی و ژئوتکنیک 14 گمانه به عمق حفاری 660 متر طبق زمانبندی در 6 ماه آینده انجام خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: جهت شناسایی و تدقیق محور ساختگاه سد زرج آباد از لحاظ زمین شناسی و ژئوتکنیک 12 گمانه با عمق حفاری 600 متر و 4 گمانه تزریق آزمایشی طبق زمانبندی در 7 ماه آینده انجام خواهد شد.

ستاری همچنین در خصوص مشخصات این سدها گفت: سد زرج آباد از نوع سنگریزه ای با هسته ای رسی با حجم مخزن 44/2 میلیون مترمکعب و حجم آب تنظیمی 64/2 میلیون مترمکعب با طول تاج 200 متر و عرض تاج 8 متر و با ارتفاع 24 متر احداث و اراضی پایاب این سد 500 هکتار را شامل خواهد شد.

وی در خصوص مشخصات سد نیلق نیز عنوان کرد: این سد از نوع خاکی- سنگریزه ای با حجم مخزن 9/9 میلیون مترمکعب و حجم آب تنظیمی 75/8 میلیون مترمکعب با طول تاج 394 متر و عرض تاج 9 متر و با ارتفاع 69 متر احداث و اراضی پایاب این سد یک هزار و 200 هکتار را شامل خواهد شد.

نماینده مجری طرحهای مطالعاتی شرکت آب منطقه ای اردبیل همچنین افزود: این سدها با اهداف تنظیم جریان آب سطحی رودخانه های نیلق و زرج آباد و تامین نیاز آبی اراضی زراعی کشاورزی و باغات روستاهای مذکور مورد مطالعه قرار گرفته است.

ستاری، محرومیت زدایی، بهبود وضعیت معاش و رفاه مردم منطقه، ایجاد اشتغال مولد در محدوده طرح و جلوگیری از مهاجرت کشاورزان و همچنین افزایش ارزش تولیدات کشاورزی را از دیگر اهداف اجرای این طرح ها برشمرد.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21