تازه های سایت

14. مهر 1396 - 13:47
حجت الاسلام والمسلمین بیگی: هیات های مذهبی از تحریف‌ها و بدعت‌ها جلوگیری کنند
در دیدار مسئولین هیات های مذهبی با امام جمعه کوثر عنوان شد؛
حجت الاسلام والمسلمین بیگی: هیات های مذهبی از تحریف‌ها و بدعت‌ها جلوگیری کنند
امام جمعه کوثر گفت: هیات های مذهبی در مجالس عزاداری خود از تحریف‌ها و بدعت‌ها جلوگیری کنند، رعایت اصل پیام عاشورا مبنی بر مستندات است فلذا هیات های مذهبی می بایست پرچمدار نهضت حسینی باشند.

به گزارش کوثرخبر، حجت‌الاسلام ولمسلمین بیگی صبح امروز در دیدار با مسئولین هیأت‌های مذهبی شهر گیوی ضمن تقدیر از فعالیت ها و اقدامات فرهنگی - مذهبی آنها، اظهار داشت: هیأت‌های مذهبی پیام آور نهضت حسینی هستند، فلذا می بایست بدون پرداختن به تحریف ها و شبهات، ضمن جذب جوانان وحدت و همدلی را در شهر احیا کنند.

وی ادامه داد: هیات های مذهبی متشکل از سه اصل خطیب و سخنران، مداح و برگزارکنندگان مراسم هستند که اگر این سه بخش در کنار هم باشند، وحدت و هماهنگی خوبی صورت می‌گیرد و اگر در آن اختلاف و پراکندگی وجود داشته باشد،‌ تبدیل به آفت می‌شود.

وی با تأکید بر همراهی، همدلی و هماهنگی هیأت‌های مذهبی تصریح کرد: وظیفه مهم هیأت‌های مذهبی درکنار پرورش جوانان انقلابی و حسینی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و مبلغ راه و روش شهدای کربلا است.

خطیب جمعه کوثر خاطر نشان کرد: امروزه دشمنان زمینه‌هایی را فراهم کردند تا جوانان را به سمت و سوی دنیای غرب سوق دهند، انحراف و دیگر تحرکات ضد نظام از سوی استکبار و همپیمانانش مهمترین اقداماتی است که دشمن در ایام محرم تدارک دیده و خواهان از بین بردن اصل نهضت حسینی در جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی افزود: امام حسین (ع) با احیای امر به معروف و نهی از منکر توانست جوانان زیادی را به سمت دین اسلام و ارزش‌های اسلامی سوق دهد، هیات های مذهبی نیز با پرداختن به این اصل تفکرات دشمن را خنثی و نسل آینده ای را تربیت کند که حسینی وار در راه انقلاب و اسلام گام بردارند.

پدر معنوی شهرستان کوثر رعایت برخی از آداب و اصول را در مراسم مذهبی مورد اشاره قرار داد و گفت: همان طور که شور در مراسم عزاداری امام حسین (ع) ایجاد می‌شود، شعور هم باید ایجاد کنید، جوانان نباید تنها سینه‌زنی یاد بگیرند، بلکه باید با مصیبت‌ها و اهدافی که امام حسین (ع) برای آن قیام کردند، آشنا شوند، پیام کربلا و عاشورا متعلق به جهانیان است و ما شیعیان پرچمدار اهداف واقعه کربلا هستیم.

امام جمعه کوثر با اشاره به آغاز دهه دوم محرم خطاب به هیأت‌های مذهبی گفت: برنامه‌ها و مراسم مذهبی دهه دوم محرم را نیز همچون دهه اول با برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برگزار کنید، نماز جماعت و نماز اول وقت را در برنامه های خود در اولویت قرار دهیدو آسایش و آرامش همسایگان و افرادی که در نزدیکی این هیأت‌ها هستند را سلب نکنید و جلسات خود را تا پایان شد بقه اتمام برسانید.

حجت الاسلام والمسلمین بیگی ضمن تقدیر از هیات های مذهبی شهرستان کوثر خاطرنشان کرد: عزاداری‌ها را به صورت سنتی انجام دهید و از آلات موسیقی در مراسم‌ اهل بیت (ع) استفاده نکنید، مراسم و عزاداری‌های منحصر به دهه اول محرم نیست و باید در تمام ایام ماه محرم برگزار شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی