تازه های سایت

28. شهريور 1396 - 8:25
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پس از بازگشت رئیس جمهور از نیویورک جلسه هیئت نظارت بر برجام تشکیل و پاسخ مناسبی به بدعهدی‌های آمریکا داده خواهد شد.

به گزارش کوثرخبر، علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از دیدار با نیوژین چون رئیس مرکز مطالعات خاورمیانه چین در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره احتمال دیدار دوجانبه وزرای خارجه ایران و آمریکا در نیویورک، اظهار کرد: احتمال چنین موضوعی نیست و تا آنجایی که ما اطلاع داریم وزارت خارجه چنین موضوعی را انعکاس نداده است.

ولایتی افزود: اگر گفتگویی هم بین نمایندگان کشور‌های 1+5 صورت گیرد درباره مسائل هسته‌ای است ولی به هیچ وجه روابط دو جانبه مورد گفتگو قرار نخواهد گرفت و دیداری در این باره انجام نمی‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر برنامه هیئت نظارت بر برجام درباره بدعهدی‌های آمریکا، گفت: پس از بازگشت رئیس جمهور از نیویورک جلسه هیئت نظارت بر برجام تشکیل خواهد شد و پاسخ مناسبی به بدعهدی‌های آمریکا داده خواهد شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره پاسخ مناسبی به بدعهدی های آمریکا داده است. اگر آمریکا بخواهد در برجام خلف وعده کند، ایران هم اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

ولایتی در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست ایران در قبال برگزاری همه پرسی در کردستان عراق، گفت: سیاست ایران در مورد تمامیت ارضی کشور‌های منطقه سیاست روشن و ثابتی است و از تمامیت ارضی همه کشور‌های منطقه حمایت می‌کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت عراق با همه پرسی در اقلیم کردستان مخالف است و جمهوری اسلامی بر اساس روابط راهبردی خود با دولت عراق و سیاست‌های منطقه‌ای خود با این همه پرسی مخالف است.

وی افزود: این همه پرسی مقدمه‌ای برای تجزیه عراق خواهد بود که این امر حتی به نفع کرد‌ها نیز نخواهد بود، تصمیمی است که به صورت یکجانبه از سوی یکی از مسئولان کردستان عراق گرفته شده است و بسیاری از مسئولان دیگر با آن مخالفند.

ولایتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با صراحت مخالفت خود را اعلام کرده است، گفت: این حرکت در جهت تضعیف کشور‌های منطقه و زمینه‌ای برای نفوذ بیگانگان به خصوص رژیم صهیونیستی خواهد بود. ما اطمینان داریم که پشت این امر رژیم صهیونیستی قرار دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان درباره محور‌های مذاکرات با طرف چینی، خاطر نشان کرد: در مورد توسعه روابط ایران و چین تبادل نظر شد و مسئله جاده ابریشم و اقدامات اخیر طرفین را بررسی کردیم که مبلغی حدود ١٠ میلیارد دلار اعتبار در اختیار ایران قرار گرفته که در آینده ١٥ میلیارد دلار به آن افزوده خواهد شد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر