تازه های سایت

18. شهريور 1396 - 22:11
وضعیت نامناسب زباله در جاده آبگرم گیوی موجب ناراحتی گردشگران در این منطقه بکر و زیبا شده است.

به گزارش کوثرخبر، به نقل از ازناو،  دو هفته باقیمانده از فصل تابستان فرصتی برای حضور گردشگران در استان اردبیل و شهرستان های خوش آب و هوای آن است ولی در کنار این زیبایی طبیعی، وضعیت نامناسب زباله مناطق گردشگری آبگرم شهرستان کوثر موجب نارضایتی گردشگران شده است.

برخورد نامناسب مغازه داران و اقامتگاه هایی اطراف پل آبگرم از یک سو و از سوی دیگر عدم نظارت بر قیمت پوشاک و البسه   نارضاتی مسافران را در پی داشته است؛ البته مغازه داران مسیر تمام طول جاده را پارکینگ اختصاصی خود دانسته و از پارک خودرهای مسافران در این منطقه ممانعت می کنند و مسافران نیز به لحاظ برخورد نامناسب مغازه داران مسیر عطای سیر سفر در آبگرم کوثر را به ترک آن ترجیح داده و بدون دیدن زیبایی های سد کوثر و ابگرم معدنی کوثر این شهر را ترک می کردند.

درقسمت ورودی آبگرم مغازه داران به اعتراض مردم توجهی نمی کنند.

در حال حاضر ازسمت آبگرم کوثر به طرف پل قدیمی آبگرم، تپه هایی از زباله در کنار رودخانه، پل آبگرم و جاده دو طرف ابگرم به وضوح قابل مشاهده است و این زباله را گردشگران در طبیعت رها نکرده اند بلکه مغازه دارها و اقامتگاه هایی که در مسیر قراردارند شبانه قوطی های یکبار مصرف نوشابه و ظرف غذا را در کنار دست روخانه رها می کنند.

حال در این شرایط که سد کوثر یک فرصت مهبا برای گردشگری بوده و مسیر رودخانه هروچایی از شهر خلخال به داخل این سد می ریزد و زندگی انواع ماهیان زردپر، قزل الا ، ماهی سفیدو کپور در این رودخانه قابل مشاهده است این جای تامل دارد که چرا باید این رودخانه این طور آلوده شود؟،البته باید این نکته را یادآور شد که صاحبان اقامتگاه ها که  سودتان در حضور گردشگران در این منطقه است باید فقط به سود خود نیندیشید و طبیعت را به خاطر کسب چند صد هزار تومان ویران نکنید.

عده ای از گردشگران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ازناو ، ضمن گله مندی از اقامتگاه های موجود در مسیر آبگرم کوثر از گرانی لباس ها و تفاوت قیمت بالای لباس ها سخن گفتند.

 گردشگرانی که از جنوب کشور آمده بودند، اظهار داشتند: اگر این فضا با این رودخانه خروشان و این سد زیبا با باغات اطراف آن در یزدیا سایر مناطق گرمسیر قطعا بهشتی برین برای حضور گردشگران نبود و نه این طور زباله سرا .

 

گزارش : سید مصطفی مراد

نظرات کاربران

کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور