تازه های سایت

6. شهريور 1396 - 0:03
 شهرها در دست آقازاده‌ها!/گیوی جهانی شد!
تیتر عجیب و غریب خبرگزاری های کشور؛
شهرها در دست آقازاده‌ها!/«گیوی» جهانی شد!
آقای «امیر بهمنی» فرزند آقای «محمود بهمنی» رییس کل بانک مرکزی دولت پیشین، به عنوان شهردار جدید شهر «هشتگرد» و آقای «فرشاد عباسی» 27 ساله نیز که فرزند معاون اصلاح طلب استانداری اردبیل است، به عنوان شهردار شهر «گیوی» در رسانه‌ها خبرساز شده است.

به گزارش کوثرخبر، توجه به اصل قانون و همینطور داشتن سابقه اجرایی و دیگر ملزومات مدیریتی معیار های اصلی انتخاب یک شهردار برای شهر است؛ به گفته اعضای شورای اسلامی گیوی همه این اصول بر مبنای قانون و رای شوراها در انتخاب شهردار 27 ساله رعایت شده است ولی در این چند روز انتخاب شهردار، شبکه های مجازی، خبرگزاری ها و سایت های تحلیلی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و آقازادگی و رانت پدران آقازاده ها را دخیل در این انتخاب عنوان کرده اند.

از سویی نمونه دیگری از آقازادگی و مسند آماده شهرداری های برخی از شهرها باعث شد که تیترهای عجیب و غریبی در خبرگزاری های کشور را شاهد شویم.

صبح نو در مقاله ای نوشت: حاشیه های عجیب و غریب شوراهای شهر و شهرداری‌ها در کشور، همچنان ادامه دارد. با آن که بیش از چهار ماه از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور می‌گذرد، حاشیه‌های بی پایان، همچنان گریبان شوراها را در کل کشور فراگرفته است. به ویژه آن که با آغاز به کار رسمی شوراها و روند انتخاب شهردار، اتفاق‌های جالب و البته قابل تأملی در شهرها و روستاهای مختلف کشور رخ داده‌اند. از شهرداران آقازاده گرفته تا شهرداران دو ساعته و البته «لیست‌بند»‌هایی که شهردار شدند. این گزارش، مروری بر بعضی از این اتفاق‌های عجیب است.

ماجرای عجیب و غریب شوراهای شهر و شهرداری‌ها در کشور، همچنان ادامه دارد. با آن که بیش از چهار ماه از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور می‌گذرد، حاشیه‌های بی پایان، همچنان گریبان شوراها را در کل کشور فراگرفته است. به ویژه آن که با آغاز به کار رسمی شوراها و روند انتخاب شهردار، اتفاق‌های جالب و البته قابل تأملی در شهرها و روستاهای مختلف کشور رخ داده‌اند. از شهرداران آقازاده گرفته تا شهرداران دو ساعته و البته «لیست‌بند»‌هایی که شهردار شدند. این گزارش، مروری بر بعضی از این اتفاق‌های عجیب است.

شهر در دست آقازاده‌ها

اما شهرداران جوان هم کم حاشیه نبودند. آقازاده‌هایی که با حضورشان در صدر مدیریت شهرهایی کوچک، نام آنها را به صدر شهرهای خبرساز رساندند. تا به حال نام دو شهردار جوان، به واسطه نسبت‌هایشان با برخی مقام‌ها مطرح شده است. آقای «امیر بهمنی» فرزند آقای «محمود بهمنی» رییس کل بانک مرکزی دولت پیشین، به عنوان شهردار جدید شهر «هشتگرد» برگزیده شده است.  نام آقای «فرشاد عباسی» 27 ساله نیز که فرزند معاون اصلاح طلب استانداری اردبیل است، به عنوان شهردار شهر «گیوی» این استان، در رسانه‌ها خبرساز شده است.

..........................................................................................

ایران آنلاین نوشت: جنجال بر سر انتخاب یک شهردار در استان اردبیل

 

  جنجال بر سر انتخاب یک شهردار در یک شهر اردبیل

انتخاب شهردار جوان برای شهر گیوی در استان اردبیل به یک موضوع مناقشه انگیز تبدیل شده است.

ایران آنلاین: اعتراض ها به انتخاب شهردار جدید این شهر از زمانی شروع شد که مطبوعات اردبیل بیوگرافی فرشاد عباسی 28 را منتشر کرده و نوشتند که او صرفا به دلیل نسبت فامیلی با یکی از معاونان استانداری اردبیل (اقبال عباسی) به این سمت انتخاب شده است و سابقه هیچ گونه مدیریت و مسئولیت اجرایی ندارد.  با این حال شورای شهر گیوی در اطلاعیه ای از تصمیم خود دفاع کرده و گفته است که داشتن سابقه دولتی و مسئولیت اجرایی تنها ملاک برای اعطای مسئولیت شهرداری نیست.

این رسانه ها همچنین از این انتخاب به عنوان تکرار روش های اشتباه و خسارت بار دوران احمدی نژاد یاد کردند که طی آن مدیر وقت احمدی نژاد(علی نیکزاد) برادر جوان و کم تجربه خود(اکبر نیکزاد) را به عنوان استاندار اردبیل برگزید

در این میان شماری از رسانه های مخالف دولت در استان این موضوع را بهانه ای برای زیر سوال بردن و چالش با دولت روحانی قرار داده و سعی دارند اختلاف بر سر نحوه انتخاب شهردار یک شهر را به سطح کشور تعمیم دهند. آنها مدعی شده اند که مدیران استان اردبیل روابط فامیلی دوره احمدی نژاد را جایگزین اصل شایسته سالاری کرده اند.

..................................................................................................

پسر معاون استاندار اردبیل در گام اول مسئولیت اداری خود به عنوان شهردار گیوی انتخاب و معرفی شد.

ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

در حالی اعضای شورای شهر گیوی پسر معاون استاندار اردبیل را به عنوان شهردار انتخاب کردند که وی سابقه هیچ گونه مسئولیت و مدیریت اجرایی و دولتی و یا غیردولتی نداشته است.

به نظر می‌رسد این فرزند معاون استاندار اردبیل در حالی مسئولیت شهرداری گیوی را  عهده دار شده است که اعضای شورای شهر بنا به شرایط خاص تصمیم گرفتند تا مدیریت یک شهر را به فردی واگذار کنند که سابقه هیچ گونه مدیریت و مسئولیت اجرایی را نداشته است.

این در حالی است که عده‌ای از طرفداران دولت در شهرهای مختلف گزینه‌هایی را برای شهرداری از بین اعضای ستاد روحانی مطرح کردند که نظیر آن را می‌توان برای شهرداری سرعین، نمین، نیر و … یاد کرد که این افراد گزینه‌های تصدی مسئولیت شهرداری معرفی شدند.

خبرنگار: شهرام جباری

.....................................................................................................

آقازاده 28 ساله شهردار گیوی می شود !

مراسم تحلیف شورای شهر گیوی در حالی برگزار شد که هر پنج نفر شورای پنجم شهر گیوی، آقازاده 28 ساله معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل را به عنوان شهردار گیوی انتخاب کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، مراسم تحلیف منتخبان مردم گیوی در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری کوثر برگزار شد.

در این مراسم که با حضور علیپور، فرماندار کوثر انجام شد منتخبان مردم سوگندنامه شورای شهر را قرائت کردند.

در این جلسه ایرج نبی زاده به عنوان رئیس شورا، مهدی صیامی به عنوان نائب رئیس، حمدالله گلستانی به عنوان خزانه دار و آقایان اکبر پاسباز و شهرام عسگری به عنوان منشی شورای اسلامی شهر گیوی انتخاب شدند.

 در جلسه جداگانه ای، فرشاد عباسی به عنوان شهردار جدید شهر گیوی از سوی 5 شورای اسلامی شهر انتخاب و عباس مداحی، سرپرست فعلی این شهر تا زمان آغاز به کار شهردار جدید گیوی در سمت خود ابقا شد.

فرشاد عباسی متولد 1368 با مدرک تحصیلی کارشناس ارشد مهندسی عمران آقازاده اقبال عباسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل است که پیشتر پیمانکار بوده است.

.........................................................................

معیارهای انتخاب شهردار 28 ساله از زبان عضو شورای شهر گیوی

معیارهای انتخاب شهردار 28 ساله از زبان عضو شورای شهر گیوی

عضو شورای شهر گیوی گفت: جوان گرایی، تخصص، انگیزه و ریسک پذیری اولویت های شورای شهر برای انتخاب شهردار بود که بعد از بررسی گزینه های متعدد به انتخاب آقای فرشاد عباسی بعنوان شهردار گیوی انجامید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از کوثرخبر، اکبر پاسباز، عضو شورای شورای شهر گیوی با اشاره به معیار و اولویت شورای شهر گیوی در انتخاب شهردار اظهار کرد: در پی شایعات و مسائلی که این چند روزه بخاطر انتخاب شهردار پیش آمده علاوه بر توضیحاتی که دوستان در شورا عنوان کردند، معیار ها و اولویت های بسیاری از سوی اعضای شورای اسلامی شهر گیوی در انتخاب شهردار مد نظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مستحضرید در این دوره از انتخابات شورای شهر گیوی با وجود حضور کاندیداهایی باسابقه در دوره های قبلی شوراها، اهالی بادرایتی بی سابقه به کاندیداهای جوان و آشنا به شیوه های مدیریتی جدید رای دادند که خود نشانه ی تغییر نگاه مردم در اداره شهر می باشد.

این عضو شورا با اشاره به انتخاب شهرداران پیشین شهر گیوی، خاطر نشان کرد: در دوره های گذشته افرادی به عنوان شهردار معرفی شدند که با وجود سابقه مدیریتی چندین ساله در تدبیر امور شهرداری به مشکل بر خوردند که اگر این چنین نبود گیوی الان باید وجهه ی دیگری می داشت.

پاسباز با بیان اینکه شورای جدید شهر گیوی دارای معیار ها و اولویت هایی برای انتخاب شهردار بود، گفت: جوان گرایی، تخصص، انگیزه و ریسک پذیری و .... اولویت شورای شهر برای انتخاب شهردار بود که بعد از بررسی گزینه های متعدد به انتخاب آقای عباسی بعنوان شهردار گیوی انجامید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در پایان از همه ی همشهریان تقاضا دارم با در نظر گرفتن مصالح و منافع زادگاه مان گیوی به دور از تعصب و جانبداری از حزب یا گروه خاصی، قدم برداریم تا در پیشرفت شهرمان سهمی داشته باشیم.

لازم به ذکر است فرشاد عباسی فرزند اقبال عباسی معاون استاندار اردبیل است که انتخاب شدنش به عنوان شهردار گیوی،حاشیه‌های زیادی را به همراه داشته است.

....................................................................................................

از سوی شوراهای شهر گیوی مطرح شد:

هيچ لابي گري، تحميل و پشت پرده اي در انتخاب شهردار وجود ندارد

 
هيچ لابي گري، تحميل و تحريك و پشت پرده اي در انتخاب شهردار وجود ندارد
 
به گفته شوراهای اسلامی شهر گیوی، هيچ لابي گري، تحميل و تحريك و پشت پرده اي در انتخاب شهردار جدید این شهر وجود نداشته است.

به گزارش کوثرخبر، در پی واکنش های متعدد به انتخاب فرشاد عباسی به عنوان شهردار گیوی، شورای اسلامی این شهر اطلاعیه ای صادر کرد.

این اطلاعیه به شرح زیر است:

با عرض سلام و ادب

خدمت همشهريان گرامي و فهيم شهر گيوي لازم است نكاتي در مورد انتخاب شهردار و شايعاتي كه در اين مورد مطرح شده است به اطلاع برسانيم.

مسير حركت شوراي شهر همان مسير است كه شما اعتماد كرديد و راي داديد؛ واضح است كه سلايق مختلفي در مورد انتخاب شهردار و مديريت شهر مطرح شود و اعضاي شورا در صورت امكان از مشورت و پيشنهادات و راهكارهاي همه مردم بهره مند بوده اند و خواهند بود، ولي چون مسئوليت و پاسخگويي با شورا است خواهشمنديم به تصميم اعضاي شورا اعتماد كنيد تا مسير پيشرفت شهرمان را دنبال كنيم.

گزينه انتخابي براي پست شهرداري به هيچ وجه تحميلي نيست و اعضاي شورا پس از بررسي گزينه هاي مختلف به جمع بندي نهايي رسيده اند.

داشتن سابقه اجرايي مهم است ولي صرفا سابقه اجرايي و مديريت دولتي ملاك نيست كما اينكه در سالهاي گذشته شهرداراني آمده اند كه در استخدام هيچ ارگان دولتي يا سابقه اجرايي و مديريت دولتي نداشته اند.

با يك نگاه به انتخابات اخير درمي يابيم كه مردم به كساني راي دادند كه هيچ سابقه شورايي نداشتند و نشان مي دهند كه اكثريت مردم خواستار تغيير و تحولي نوين هستند چرا كه كساني كه سابقه شورا داشتند از سوي مردم انتخاب نشدند.

نهايتا اينكه ما گزينه انتخابي مان را معرفي كرده ايم و بايد به تاييد مراجع ذيصلاح برسد، هيچ لابي گري، تحميل و تحريك و پشت پرده اي در كار نيست و هرچه مُر قانون باشد به آن پايبنديم.

از تمام همشهريان گرامي استدعا داريم با صبر و شكيبايي و اعتماد به خادمان خود، ما را در راستاي توسعه و تعالي شهرمان ياري نماييد.

با تقديم احترام
شوراي شهر گيوي

به گزارش کوثرخبر، فرشاد عباسی متولد 1368 با مدرک تحصیلی كارشناسی ارشد مهندسي عمران آقازاده اقبال عباسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل است که پیش از این به شغل پيمانكاری مشغول بوده و هم اکنون مورد تایید شوراهای اسلامی شهر گیوی برای تکیه بر مسند شهرداری این شهر است.

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی