تازه های سایت

26. تير 1396 - 7:47
کدام یک؛ هویت آمریکایی یا هویت ایرانی؟
فرهنگ آمریکایی علیه هویت ایرانی!
نویسنده: 
میلاد عسگری
چرا جوانان در ترویج مد ها و پوشش های غربی احساس نیاز کرده اند؟!؛ آیا فرهنگ غربی و هویت آمریکایی را برتر از هویت ملی ایرانی خود می دانند؟

به گزارش کوثرخبر، فرهنگ هر جامعه ای را جوانان آن جامعه به ارمغان می آورند و اگر این قشر از جامعه هویت ملی خود را به فرهنگ کاذب دیگر ترجیح دهند به عباری فرهنگ جامعه خویش را تغییر داده اند.

هویت ایران اسلامی نیز از دیر باز دارای امتیاز بوده و فرهنگ انقلابی و اسلامی را پیش گرفته است؛ شاید برخی نسبت به این فرهنگ حساست کاذب و برون گرا داشته باشند ولی اگر هویت ملی ایران را با دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی مقایسه کنید نسبت تفاوت در نحوه زندگی و امنیت موجود در حیات یک انسان را درک خواهید کرد.

تقریباً یک دهه است که نفوذ فردی و جریانی در قالب تهاجم فرهنگی (ماهواره، شبکه های اجتماعی و بخصوص نحوه پوشش جوانان) در ایرن اسلامی بخصوص برای نسل جوان جامعه تشدید یافته است.

چرا جوانان در ترویج مد های پوشش غربی احساس نیاز کرده اند؟!؛ آیا فرهنگ غربی و هویت آمریکایی را برتر از هویت ملی ایرانی خود می دانند؟!

در اینکه فرهنگ سازی معیار هویت ملی در ایران اسلامی از سوی برخی دستگاههای فرهنگی به درستی تبیین نشده است حقیقت دارد، معیاری که رهبر انقلاب از آن به عنوان "آتش به اختیار" عنوان کردند.

اما کم و کاستی ها را چگونه باید در جامعه پوشش داد؛ بررسی ماهیت انقلاب اسلامی و تاثیری که این انقلاب در معادلات سیاسی اجتماعی جهان معاصر داشته است جوانان را در برابر نفوذ فرهنگ بیگانه مقاوم می ‌کند.

ایجاد انگیزه برای دوستی با جنس مخالف، رواج بی بند و باری، قطع ارتباط فرهنگی میان نسل جوان و ارزشهای دینی و معنوی، ایجاد تزلزل در روابط صمیمانه خانوادگی، دامن زدن به بحران شک و تردید نسبت به باورها و معتقدات مذهبی شکلهای از تهاجم فرهنگی غرب علیه ملت ایران به ویژه در نسل جوان است.

دشمنان برای تخریب فرهنگ اسلامی نخست ایمان نسل جوان را به این گونه ارزشها که جوشیده از عمق اعتقادات و باورهای اسلامی است، متزلزل و سپس آنان را در برابر جذبه ‌های خیره کننده فرهنگ خود به یکباره دچار انفعال می کنند.

احیای ارزشهای اسلامی گام عملی و مهم دیگری در این راه است که لازم است قشر جوان داشته های خود را با تبلیغات غرب مقایسه کند.

بی شک آراسته بودن در تکامل دین موثر است و باید عفاف و حجاب را در آراستگی ملزوم داریم؛ پوشش نامناسب که این روزها در مدل های لباس و برخی از فروشگاه ها مشاهده می شود یقیناً شخصیت جوان را زیر سوال می برد  در مقابل ناخداگان عامل موثر بر ترویج فرهنگ غربی است.

بايد ايده‌هاي جديد در حوزه‌ مديريت فرهنگي كشور مبتني بر ايده‌هاي گذشته و با بهره‌گيري از آموزه‌ها و نتايج حاصل از آن‌ها بنا نهاده شود؛ اين یادداشت درصدد است ارتباطي بين دستاوردهاي نظريه تهاجم فرهنگي دشمن (مبتني بر مورد كاوي بيانات حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري)؛ نظريه مهندسي فرهنگي كشور و كاربرد اين دستاوردها را در مهندسي فرهنگي كشور ارائه نمايد.

نظرات کاربران

کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور