تازه های سایت

24. تير 1396 - 10:37
عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل با بیان اینکه روح صنعت فرش‌باقی گیوی و خلخال منتظر حمایت کشوری است، گفت: صنعت فرش در گیوی و خلخال یک هنر برای تاریخ این سرزمین است و قطعا در مجلس نیز مسائل مربوط به فرش این منطقه پیگیری خواهد شد.

به گزارش کوثرخبر، بشیر خالقی امروز در نشست با سرمایه‌گذار بخش خصوصی و فعالان عرصه فرش در شهرستان خلخال در سالن اجتماعات شهید مهری فرمانداری خلخال، اظهار کرد: روح صنعت فرش‌باقی در گیوی خلخال منتظر حمایت کشوری است و تمام تلاش ما این است که مسائل مرتبط با مشکلات فرش و فرش بافی این مناطق را در مجلس پیگیری کنیم.

وی با اشاره به زحمات زیاد فعالان عرصه فرش و صنایع دستی در شهرستان خلخال افزود: این صنعت قابل مقایسه با هیچ هنری نیست و این هنر تجلی‌گر فرهنگ شهرستان های گیوی و خلخال است؛ چرا که استعداد ها و ظرفیت های بلقوه و قابل ملموسی در این مناطق وجود دارند که هم اکنون در سطح کشوری و بین المللی فعالیت می کنند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: وقتی یک هنرمند یک حادثه تاریخی را در قالب یک نقشه فرش بر روی آن پیاده می‌کند و برای مثال بمباران هیروشیما در اثر یک استاد فرش در منظر عموم قرار می‌گیرد پس این هنرمند می‌تواند انتقال دهنده فرهنگ غنی اسلامی کشورمان در قالب طرح‌های تخصصی و حرفه‌ای فرش باشد.

خالقی بیان کرد: نباید هنر در بایگانی ذهن‌ها ماندگار شود و باید این صنعت با برای تولید بیشتر گسترش زمینه فروش بهتر حمایت شود؛ دولت و مجلس ملزومات حمایت خود از صنعت فرش بافی مناطق متعدد کشور را پیگیری و عملیاتی می کند.

وی با تقدیر از سرمایه‌گذار بخش خصوصی و مسئولان شهرستان خلخال و فعالان این عرصه گفت: صنعت فرش یک هنر برای تاریخ این سرزمین است و قطعا در مجلس نیز مسائل مربوط به فرش شهرستان خلخال و کوثر پیگیری خواهد شد تا شهرستان های گیوی و خلخال به عنوان پایلوت فرش‌بافی استان اردبیل این هنر خود را به نمایش بگذارد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب