تازه های سایت

23. تير 1396 - 15:46
جلیلی گفت: برخلاف سال گذشته که میزان تولید و برداشت گندم سه برابر افزایش یافته بود، امسال به دلیل باد های گرم و سرمازدگی پاییزه با کاهش تولید و برداشت محصول مواجه هستیم.

به گزارش کوثرخبر، خیبرعلی جلیلی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار کرد: برداشت گندم و جو از سطح 23 هزار هکتار از مزارع شهرستان کوثر در تاریخ 10 تیر ماه آغاز شده و تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان فصل برداشت 15 هزار تن گندم از زارعان شهرستان کوثر خریداری شود.

جلیلی گفت: برخلاف سال گذشته که میزان تولید و برداشت گندم و جو سه برابر افزایش یافته بود، امسال به دلیل باد های گرم و سرمازدگی پاییزه با کاهش تولید و برداشت محصول مواجه هستیم؛ این درحالی است که انتظار می رفت با وجود مکانیزه بودن و اصول کشت در منطقه میزان تولید گندم در سال جاری افزایش می یافت.

مدیر جهاد کشاورزی کوثر گفت: برای برداشت گندم 50 دستگاه کمباین در شهرستان کوثر حضور دارند که بطور مکانیزه و با معاینه فنی های لازم و مناسب در حال خدمات رسانی به کشاورزان هستند.

جلیلی افزود: 4 مرکز خرید تا پایان برداشت محصول در این شهرستان در گیوی، فیروزآباد، گنجگاه و قره‌قشلاق فعال است و تعاون روستایی و غله به عنوان مباشران خرید اقدام به خرید گندم زارعان می‌کنند.

وی بیان کرد: امیدواریم به سرعت زمینه پرداخت بهای گندم‌کاران انجام شده تا با رضایت کامل زارعان بتوانند به دسترنج خود بعد از 9 ماه دست پیدا کنند.

مدیر جهاد کشاورزی کوثر افزود: هم اکنون مراکز خرید و سیلو ها آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

جلیلی با بیان اینکه کشاورزان از آتش زدن بقایای گیاهی گندم و جو جداً خودداری کنند، خاطر نشان کرد: به کشاورزان محترم توصیه می شود که جدا از آتش زدن بقایای بعد از برداشت گندم و جو خودداری کنند؛ زیرا بازمانده محصول گندم (سفال گندم) برای زمین مفید و نوعی كود و پوشش محسوب می شود؛ با آتش زدن سفال گندم باعث فقیرتر شدن زمین خود نشوید.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی