تازه های سایت

31. خرداد 1395 - 2:58
به نظر می رسد با توجه به محدودیت های اعتباری موجود در دولت، دغدغه جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی یکی از ضرورت هایی است که در صورت جدی گرفته شدن توسط مسئولان در مناطق محرومی مانند کوثر (گیوی) باعث عمران و آبادانی منطقه می شود.

به گزارش کوثرخبر، شهرهای محروم و باظرفیتی مانند گیوی، معادنی سرشار از ثروت و استعداد هستند که با کمترین توجه و سرمایه گذاری بیشترین شکوفایی و ثروت را تولید می کنند به طوری که در حوزه های مختلفی همچون معادن سنگ(تراورتن)، زمین های کشاورزی حاصلخیز، صنعت توریسم، بهره مندی از رودخانه همیشه طلایی قزل اوزن و ... ظرفیت های بی نظیری را در منطقه شاهد هستیم که متاسفانه به صورت بکر و دست نخورده مانده است.

نظام مقدس اسلامی سال های زیادی را با تحریم های خصمانه دشمنان دست و پنجه نرم کرده به طوری که دولت در سالهای گذشته و همینطور هم اکنون با محدودیت های مالی فراوانی رو به رو بوده و است.

اما موضوعی که می بایست همه مسئولان شاغل در چنین مناطق محرومی به آن التفات داشته باشند مسئله جذب سرمایه گذار و فعال سازی بخش خصوصی در حوزه های مختلف عمرانی، گردشگری، فرهنگی و ... می باشد که از رهگذر آن علاوه بر شکوفا سازی ظرفیت های مختلف شهرستان، زمینه اشتغال و فرصت های شغلی زیادی هم برای شهروندان مهیا خواهد شد.

هر چند مسئولین امر شهرستانی و استانی از تسهیل شرایط سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی در شهرستان کوثر و مرکز آن شهر گیوی میگویند؛ اما به نظر می رسد باید گامی فراتر از آسان سازی شرایط سرمایه گذاری برداشت و آن اقدامات موثرتری همچون دعوت از سرمایه گذاران، رایزنی های مختلف، اطمینان دادن به سرمایه گذاران نسبت به بازده بودن سرمایه گذاری در منطقه، سفر به نقاطی از کشور که در زمینه اقتصادی نام آور است و حتی پرسوجو از مدیران و مسئولین استانهای همجوار در رابطه با جذب یک سرمایه گذار، ایمن سازی فضا و شرایط کسب و کار، معرفی ظرفیت های بالاقوه شهرستان، بخش گردشگری شهرستان، بخش های معادن و همچنین باغداری و کشاورزی شهر گیوی و اقداماتی از این دست می تواند در این راستا تاثیر گذار باشد.

به نظر می رسد با توجه به محدودیت های اعتباری موجود در دولت، دغدغه جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی یکی از ضرورت هایی است که در صورت جدی گرفته شدن توسط مسئولان در مناطق محرومی مانند شهرستان کوثر (گیوی) نه تنها باعث عمران و آبادانی منطقه می شود بلکه با شکوفا ساختن ظرفیت های مختلف شهر به افزایش سطح کیفی معیشت مردم خواهد انجامید.

در همین راستا با وجود اینکه استاندار اردبیل و همینطور فرماندار کوثر نسبت به جذب سرمایه گذار مجدانه پیگیر هستند؛ ولی همینطور که مطرح شد بایستی برای آبادانی منطقه بصورت مجدانه تلاش کرد و باید بصورت همگانی و متحد برای فراهم شدن شرایط مناسب اقتصادی منطقه که قطعاَ برون رفت از همه آسیب ها و معضلات را برای ما رقم خواهد زد، تلاش کنیم تا منطقه محروم اما با پتانسیل شهرستان کوثر را سیراب موقعیت های مختلف اقتصادی کنیم.

در نظر داشته باشید که میتوان از تک تک ظرفیت های شهرستان کوثر استفاده کرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب