تازه های سایت

17. بهمن 1396 - 16:01
خدمات این روز های بسیج سازندگی به کارآفرینان کوثری؛
از پرورش دام سنگین و ماهی قزل آلا تا راه اندازی کارگاه خیاطی و قالی بافی/تصاویر
نویسنده: 
میلاد عسگری
در گزارش زیر به خدمات ارائه شده از سوی بسیج سازندگی به کارآفرینان و تولید کنندگان کوثری پرداخت شده است.

به گزارش کوثرخبر، توجه به ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزا علاوه بر اینکه به تقویت روحیه خودکفایی کمک می کند از سویی حلال مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از رکود تورمی است.

از این رو باید از روشی برای تولید، توسعه و رونق استفاده کرد که کمترین میزان وابستگی به نقدینگی را ایجاد و در سریع‌ترین زمان به بازدهی مطلوب برسد؛ کارگاه های کوچک و زودبازده، پردختن به عرصه های 12 گانه و فعالیت در حوزه صنایع تبدیلی از جمله این روش هاست.

بسیج سازندگی شهرستان کوثر همچون دیگر نقاط ایران اسلامی در این 3 حوزه فعالیت های موثر و بسزایی را در دستور کار خود قرار داده است.

بسیج شهرستان کوثر دستاوردهای ارزشمندی در زمینه محرومیت زدایی، اشتغالزایی، تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری داشته است که نیاز به حمایت مسئولین برای تحقق بیشتر اهداف و همچنین احقاق امر مهم اشتغالزایی و کارآفرینی است.

نیروی مقاوم، ارزشمند و مردمی بسیج در سالی که گذشت توانست بیشتر کمبود ها را جبران و دستاورد هایی را که می توانست توسط دستگاه های اجرایی طی سالهای گذشته احیا شود را به وجود آورد.

سرهنگ دوم پاسدار محرم پوررحمان، فرمانده سپاه کوثر امروز طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کوثرخبر عملی ساختن اقتصاد مقاومتی در سال 96 را بر مبنای تعالیم و اصول اسلام و انقلاب عنوان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سالها پیش که رهبر انقلاب دغدغه اقتصاد مقاومتی و عمل به این امر را در ایران اسلامی داشتند گام برداشته و امروزه که سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی ایشان اعلام شده است بیش از پیش متفکر به نقطه اوج رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سبزپوشان انقلاب اسلامی در کنار بسیج در سالهای گذشته با هدف حمایت از تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال اقدامات شایسته ای انجام داده است امسال با انرژی بیشتری اینکار را انجام داده و شعار سال 96 را در عرصه های اقتصادی، اشتغالزایی، محرومیت زدایی و ... احیا ساختیم.

سرهنگ پوررحمان خاطر نشان کرد: بحث اقتصاد مقاومتی در محور های حمایت از بخش دامداری و کشاورزی، صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی، خدمات و گردشگری، صنعتی و دیگر عرصه های چند گانه در سطح شهرستان کوثر توسط سپاه و بسیج پیگیری شده و ماحصل این اقدامات با جذب حدود 3 میلیارد تومان در سالهای 94 و 95 روبرو است که با این اقدامات صورت گرفته برای 100 نفر نیز در سطح شهر و روستاها اشتغالزایی شده است؛ در سال 96 نیز با تخصیص بیش از 210 میلیون تومان به عرصه های اقتصاد مقاومتی 22 نفر به صورت مستقیم و 100 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده اند.

فرمانده سپاه کوثر خاطر نشان کرد: پرورش ماهی قزل آلا با ارائه تسهیلات 20 میلیونی و با اشتغالزایی 3 نفره، پرورش دام سنگین با ارائه تسهیلات 10 میلیونی و با اشتغالزایی 3 نفره، راه اندازی کارگاه خیاطی با ارائه تسهیلات 7 میلیونی و اشتغالزایی 3 نفره و ایجاد کارگاه قالی بافی با اشتغالزایی 2 نفره من جمله عرصه های شاخص حوزه اقتصاد مقاومتی در شهرستان کوثر هستند که به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر از آنها بازدید به عمل آمد.

وی افزود: از آغاز سال 96 چهار پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر 400 میلیون ریال در روستاهای شهرستان کوثر توسط بسیج سازندگی و گروه های جهادی به بهره برداری رسیده است، ضمن اینکه احداث و مرمت مساجد روستاهای بنماران، مرشت، جغناب و قزلو از جمله دیگر دستاورد های ارزشمند از سوی بسیج سازندگی و قرارگاه خاتم الانبیاء است.

این مسئول اضافه کرد: فعالیت در حوزه اقتصاد مقاومتی، طرح هجرت، اعزام گروه های جهادی به روستاها در راستای محرومیت زدایی، حمایت از کارآفرینان در عرصه تولید و اشتغال، زیباسازی مساجد روستاهای محروم، اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم، راه اندازی صندوق قرض الحسنه و ... از دیگر طرح های پیشنهادی و اولویت دار بسیج سازندگی در سطح شهرستان کوثر است.

سرهنگ دوم پاسدار پوررحمان در پایان ابراز کرد: مسئولان بایستی با توجه به امکانات موجود و ارائه ایده به راه اندازی واحدهای کوچک صنعتی و خدماتی در شهرستان کمک کنند در ادامه سپاه پاسداران و بسیج هم در کنار دیگر دستگاههای خدمات رسان ضمن ارائه خدمت به مردم این منطقه اقدام و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی را در اولویت های کاری خود قرار داده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد