تازه های سایت

15. بهمن 1396 - 0:31
ثبات تخم مرغی شکسته شد!
نویسنده: 
میلاد عسگری
افزایش قیمت دوباره تخم مرغ در بازار شاید بر ضرب المثل "هیچ گرانی بی‌حكمت نیست، هیچ ارزانی بی‌علت" صدق کند، بررسی ها نشان می دهد شیوع آنفلوآنزای مرغی و معدوم شدن مرغ‌های تخم‌گذار و همچنین متوسل شدن دولت به واردات تخم مرغ حکمت گرانی این سبد کالای خانوار است.

به گزارش کوثرخبر، قیمت تخم مرغ در 2 ماه اخیر که از مرز 20 هزار تومان گذشته بود با تنظیم بازار دولت و واردات تخم مرغ به 12 هزار و 500 تومان کاهش یافت تا شاید این کالای اساسی دوباره در سبد خانوار جای گیرد.

اما پس از چند روز ثبات تخم مرغی، دوباره این کالای اساسی مردم با افزایش یکباره قیمت مواجه شده و هم اکنون به 18 هزار تومان رسیده است تا حتی مرغ ها نیز روی آرامش را به خود نبینند و برای جبران مافات بیشتر تخم کنند!

افزایش قیمت دوباره تخم مرغ در بازار شاید بر ضرب المثل "هیچ گرانی بی‌حكمت نیست، هیچ ارزانی بی‌علت" صدق کند، بررسی ها نشان می دهد شیوع آنفلوآنزای مرغی و معدوم شدن مرغ‌های تخم‌گذار و همچنین متوسل شدن دولت به واردات تخم مرغ در 2 ماه اخیر حکمت گرانی این سبد کالای خانوار است.

از سویی، تخم مرغی که در ماه های اخیر شانه ای 7 هزار تومان بود به 20 هزار تومان رسید و تنظیم بازاری که دولت آن را در سطح بازار پیاده کرد و به قول برخی ها ثبات در بازار حکم فرما شد، تخم مرغ باز به قیمت اولیه خود باز نگشت! و با قیمت 12 هزار و 500 تومان به فروش رسید.

بررسی های انجام یافته حاکی از آن است که هر کالایی که در سبد غذایی خانوار بوده و با افزایش قیمت مواجه شده است و دوباره با تنظیم بازار دولت کاهش قیمت پیدا کرده، هیچگاه به قیمت اولیه و اصلی خود بازنگشته است؛ برنج، لبنیات، گوشت قرمز، گوشت مرغ، پیاز و ... از جمله مصداق بارز کاهش قیمت کاذب هستند.

به هر حال انتظار می رود مسئولان امر با اقدامات شایسته به پیشواز گرانی رفته و نه با شعار، بلکه با اقدام و عمل گرانی را با اتکا به شعار سال ریشه کن کنند، این امر هیچگاه محقق نخواهد شد ولو با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در عرصه های متعدد.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای
سایت اطلاع رسانی دانا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی