تازه های سایت

22. دى 1396 - 22:34
شهر گیوی که به عنوان پاکترین شهر استان اردبیل مشهور بود متاسفانه در چند سال اخیر به جولانگاه معتادین تبدیل شده، اعتیاد در کوچه و خیابان این شهر سرک می کشد و امنیت اجتماعی شهروندان و همچنین موقعیت اجتماعی و اقتصادی آنان نیز به خطر افتاده است.

به گزارش کوثرخبر، محرومیت، کمبود منابع مالی، وضعیت اسفبار اقتصاد و بیکاری و مهاجرت در سطح شهر گیوی باعث شده است که معضلات اجتماعی همچون اعتیاد گیوی را فرا گرفته تا این باغ شهر اردبیل به محل جولانگاه معتادین و فروشندگان مواد مخدر سنتی و صنعتی تبدیل شود.

این درحالی است که نیروی انتظامی کوثر همچون گذشته و بنا به وظیفه ذاتی خود با اقتدار در کمین سوداگران مرگ بوده و با دستگیری آنان امنیت را به اهالی منطقه اهدا کرده است.

اما لازم است در راستای مقابله و مبارزه با خرید و فروش مواد مخدر در سطح شهرستان اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گیرد؛ چرا که دزدی از منازل و به سرقت بردن دیگر اموال شهروندان از باغات و حیاط منازل این مهم را به وضوح ملزم می دارد.

بده بستان مواد مخدر در نیمه های شب و اینکه برخی ها از فروش مواد مخدر به نان رسیده و برخی ها از مصرف آن حتی نان هم ندارند بخورند، این بحث را مورد ارزیابی قرار می دهد که حقوق شهروندی و امنیت اجتماعی مهمترین اصل پویایی یک جامعه بوده و نیاز است که طرح ارتقای امنیت اجتماعی در این راستا بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

با این وجود خرده فروشان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت عمومی بدانند نیروی انتظامی هرگز مجال عرض اندام و قدرت نمایی به سوداگران مرگ را نخواهد داد و با تمام توان در راستای برقراری امنیت شهروندان و مبارزه با پدیده شوم اعتیاد اقدام خواهد کرد.

دستگیری سوداگران آثار باستانی، دستگیری 24 قاچاقچی مواد مخدر، دستگیری سه شکارچی متخلف در کوثر و دستگیری سارقان احشام در شهرستان این را نشان می دهد که نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان کوثر عزم خود را در خصوص احیای حقوق شهرندی و امنیت اجتماعی جزم کرده اند.

انتهای پیام/
 

نظرات کاربران

پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مبایل و تبلت TECH 21
پایگاه خبری تحلیلی شمالغرب
سایت خبری ازناو خلخال
شرکت ارتباطات امگا گستر
لابراتوار تخصصی پروتز های دندانی علیپور
 تالار و رستوران بزرگ فرهنگیان در گیوی افتتاح شد
کمک های مردمی و پشتیبانی از جبهه مردمی انقلاب اسلامی
 ثبت نام دوره آموزش مجازی شهید آوینی
پایگاه اطلاع رسانی امام خامنه ای