نمایش 1 - 10 از 257
چرایی رشد قارچ گونه قلیانسراها در گیوی؛
رشد قارچ گونه قلیانسراها در شهر گیوی بخصوص در ایام زمستان، نه تنها یک منبع درآمد است بلکه تفریح روز جوانان نیز محسوب می شود، قلیان میوه ای و کاملاً شیمیایی، مدت هاست در بین جوانان شهر گیوی رواج پیدا کرده و سلامت آنان را به خطر انداخته است.
طی ماه‌های اخیر میزان و حجم سگ‌های ولگرد در برخی خیابان‌ها و معابر گیوی افزایش یافته تا اینکه این موضوع به یک نگرانی برای شهروندان تبدیل شده است، این درحالی است که پس از تاریکی هوا، تردد تنهایی در کوچه و خیابان های گیوی هولناک است.
شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی که 85 درصد از اهالی آن به شغل شریف کشاورزی می پردازند؛ از وعده های بی سرانجام دولت ها در بی توجهی به امر آب رسانی به مزارع از طریق پایاب سد گیوی گله مند اند.
گزارش/
شهرستان کوثر با افت سالانه 2.57 درصدی طی 10 سال شاهد کاهش نزدیک به یک چهارم در حدود 23 درصد جمعیت خود بوده است.
بازگشایی راه ارتباطی 8 روستای شهرستان کوثر/تردد در همه محورها جریان دارد
به دنبال برف و کولاک شب گذشته، ضمن اینکه تردد در اکثر نقاط شهری مختل شده بود، راه ارتباطی 8 روستای مرتفع شهرستان کوثر نیز مسدود بود که امروز با تلاش راهداران منطقه بازگشایی شده و هم اکنون تردد در همه راه های ارتباطی و مواصلای شهرستان در جریان است.
پس از گذشت یک ماه از فصل زمستان؛
در بیست و پنجمین روز از دی ماه بارش اولین برف زمستانی چهره شهرستان کوثر و مرکز آن شهر گیوی را سفیدپوش کرد و موجب خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان منطقه شد.
در بین هیات های ورزشی فعال شهرستان کوثر به غیر از یکی دو هیات ورزشی، مابقی هیات ها برای اینکه باری دیگر احیا شوند، نیازمند اسپانسر و تزریق منابع مالی هستند، واقعیتی که نباید آن را نادیده گرفت چرا که هم اکنون در چنین شرایطی به دلیل عدم منابع مالی بیش از 70درصد ورزش شهرستان کوثر نیمه فعال یا راکد است.
جاده نفرین شده گیوی - خلخال!
راه ارتباطی گیوی - خلخال که جزو قدیمی ترین جاده در جنوب استان اردبیل محسوب می شود، متاسفانه پس از گذشت بیش از 30 سال به دلیل عدم توجه مسئولان امر حوزه استحفاظی شهرستان خلخال، نارضایتی مسافران و رانندگان این مسیر را موجب شده و در عین حال روند بهبود و توسعه اقتصادی - گردشگری منطقه را مختل کرده است.
شهر گیوی که به عنوان پاکترین شهر استان اردبیل مشهور بود متاسفانه در چند سال اخیر به جولانگاه معتادین تبدیل شده، اعتیاد در کوچه و خیابان این شهر سرک می کشد و امنیت اجتماعی شهروندان و همچنین موقعیت اجتماعی و اقتصادی آنان نیز به خطر افتاده است.
کارشناس مسائل اجتماعی اظهار کرد: پیچیدگی در نظام بانکی و بروکراسی اداری در جامعه امروزه مهمترین عامل افزایش بیکاری و بی توجهی به امر تولید و حمایت از کارآفرینان است؛ این درحالی است که مسئولین می بایست ضمن حمایت از کارآفرینان جوان، تسهیلات بلند مدت و کم بهره ای را در اختیار آنان قرار دهند.

صفحه‌ها