نمایش 1 - 10 از 192
بحران بی آبی دغدغه امروز کشاورزان کوثری/80 درصد چشمه های زیرزمینی کور شده اند
شهرستان کوثر با جمعیت 22 هزار نفری که 85 درصد آن کشاورز هستند این روزها با معضلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند که بی آبی یکی از مهمترین مشکلات این قشر زحمت کش در پَس بازار نامتعادل اقتصاد است.
روستایی شگفت‌انگیز با قدمت 1400 ساله + عکس
"فیروز آباد" روستایی با قدمت 1400 ساله دارای 35 منطقه توریستی، تاریخی و گردشگری در 20 کیلومتری شهر گیوی واقع شده است، روستایی تاریخی با آثار کهن و بافت ارزشمند و معماری قدیم جزو 20 روستای خوش آب و هوای ایران محسوب می شود.
هَواشانَق؛ روستایی بدون امکانات اولیه زندگی
روستای هواشانق پرجمعیت ترین و آخرین روستای کوثر در جنوب استان اردبیل است که در 10 کیلومتری این شهرستان واقع شده و متاسفانه از امکانات اولیه حیات بی بهره است.
واکاوی علت کاهش 4.62 درصدی جمعیت شهرستان کوثر
جمعیت شهرستان کوثر بر اساس نتایج اولیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 95 با کاهش 4.62 درصدی مواجه است، این در حالی می باشد که بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان در روستاها ساکن هستند.
52 واحد مسکن مهر گیوی در معرض نابودی/جوانان همچنان بی آشیانه مانده اند!
پروژه 52 واحدی مسکن مهر گیوی در حالی استارت خورد که جوانان ضمن واریز هرچند مبالغی اندک، انتظار داشتند بعد از گذشت ۲تا۳ سال با پرداخت تسهیلات صاحب خانه شوند اما این رویه با گذشت مدتی به ضرر متقاضیان تمام شد و در سایه رکود و تورم جوانان متقاضی مسکن همچنان بدون آشیانه ماندند.
سهم گیوی و خلخال در جنوب استان اردبیل از مناطق آزاد تجاری - صنعتی بیله سوار، گرمی و پارس آباد چه قدر است، چگونه می توان توازن را در این میان به کار بست تا مردم همه مناطق استان اردبیل در توسعه و پیشرفت یکسان باشند.
اینجا گیوی؛ ورودی رایگان است!
با وجود اینکه شهر گیوی به عنوان قطب گردشگری و باغ شهر استان شناخته شده و به ماسوله اردبیل نیز معروف است ولی این شهر همچنان از ناکارآمدی مدیریت شهری در حوزه گردشگری رنج می برد بطوری که برنامه ریزی مدونی در خصوص جذب و نگهداری گردشگران وجود ندارد.
عملیات اجرایی خط انتقال و پایاب سد گیوی در هاله ای از ابهام!
پروسه تکمیل و اجرای سد گیوی در حالی است که این سد در چند سال اخیر بیش از 3 بار آبگیری شده و ظاهراً عملیات اجرایی ساختمان آن به اتمام رسیده است ولی چگونگی و زمان اجرای پروژه خط انتقال و پایاب این پروژه ملی مردمی همچنان در هاله از ابهام است.
ثبت 5 هزار تردد در جاده سرچم - اردبیل/گیوی میزبان صدها گردشگر تابستانی است
همزمان با فرارسیدن تعطیلات تابستان و تعطیلات عید فطر مناطق مختلف گردشگری شهرستان کوثر و مرکز آن شهر گیوی میزبان صدها گردشگر از اقصی نقاط کشور است.
آداب و رسوم مردم گیوی در عید سعید فطر
مرم گیوی همانند سایر شهرها آداب و رسوم خاصی در عید سعید فطر دارند، ساکنان خونگرم و فرهنگی این شهر تشریفات ویژه‌ای برای این عید قائل هستند.

صفحه‌ها